wtorek 04 sierpnia 2020

Dominiki, Dominika, Protazego

reklama

Już dziś Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze z udziałem KDP Kalinowa i OSP Janiszew! Kibicujmy Naszym!

Już dziś Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze z udziałem KDP Kalinowa i OSP Janiszew! Kibicujmy Naszym!
 

Te drużyny nie zatrzymują się ani na chwilę. W kieszeni mają mistrzostwo wielkopolski oraz kilka mistrzostw powiatu i gmin. Przed nimi najważniejsza rywalizacja – już w piątek, 30 sierpnia rozpoczną się Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Polanicy-Zdroju, podczas których żeńska grupa z Kalinowej oraz męska drużyna z Janiszewa powalczą o mistrzostwo Polski w swoich kategoriach.

Zawody oficjalnie otworzy ceremonia otwarcia, która będzie mieć miejsce o godzinie 17:00. Tuż po niej rozpocznie się konkurencja musztry, która stanowi oddzielną kategorię zawodów. Główne wydarzenia będą odbywać się jednak w sobotę, 31 sierpnia – to właśnie wtedy drużyny rywalizować będą w takich kategoriach jak ćwiczenia bojowe oraz sztafeta pożarnicza – suma ich wyników składać się będzie na najważniejszą klasyfikację ogólną (choć przyznane będą również oddzielnie medale osobno za te dwie kategorie).

reklama

Żeńska drużyna - KDP Kalinowa funkcjonuje od 2013 roku – za nimi kilka zwycięstw w mistrzostwach gminy, dwa mistrzostwa powiatu oraz upragniony tytuł Mistrzyń Wielkopolski. Drużyna już od soboty przebywa w Polanicy-Zdroju, gdzie codziennie biorą udział w treningach, przy okazji spędzając razem czas przy zwiedzaniu okolicy. Trenerem drużyny jest Jacek Andrzejewski. Dziewczyny czują się przygotowane, choć mały stres również im towarzyszy: „Jeśli chodzi o emocje to bywa nerwowo, ale staramy się uspokajać. Jesteśmy zadowolone z samego faktu, że dostałyśmy się już na mistrzostwa kraju. To dla nas duży sukces! Nigdy nie możemy być pewne zwycięstwa, bo wszystko może się zdarzyć, jednak jesteśmy dobrze przygotowane, i, przede wszystkim, pozytywnie nastawione!”- komentuje Agata Krych, w drużynie pełniąca funkcję przodownika roty I. Dziewczyny w sobotę startują jako ósme wśród dziewiętnastu drużyn kobiecych o godzinie 11:10 w bojówce, a następnie o 11:20 w sztafecie pożarniczej.

Mistrzowie województwa wielkopolskiego, dwukrotni mistrzowie powiatu tureckiego, wielokrotne zwycięstwo w zawodach pożarniczych w gminie Brudzew – drużyna OSP Janiszew ma za sobą wiele sukcesów, tak jak i ciężki okres przygotowań, poświęcenia i litry wylanego potu. „Wierzymy w sukces, a treningi, które odbyliśmy pozwalają nam myśleć, że będzie dobrze. Przeszliśmy już do historii, ale tę historię możemy tworzyć dalej właśnie podczas zmagań w sztafecie, zadaniach bojowych. Wierzymy w medal, ale sam awans, bycie wśród najlepszych drużyn w kraju już jest wielkim osiągnięciem dla tak małej społeczności, dla tak małej jednostki jaką jest OSP Janiszew” – z dumą odpowiada Władysław Karski, wiceprezes OSP. Skład drużyny zmieniał się przez lata, jednak trzon grupy cały czas jest stabilny i mocny. Dodatkową siłą dla zawodników są kibice, którzy trwają przy drużynie w myśl zasady „Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce”. Druhowie z OSP Janiszew w sobotę startują jako piąta drużyna wśród dziewiętnastu w kategorii mężczyzn – o 10:40 zmierzą się z zadaniami bojowymi, zaś o 10:50 pobiegną w sztafecie pożarniczej.

Ceremonia zakończenia będzie mieć miejsce także w sobotę, o godzinie 18:00. Te mistrzostwa to niewątpliwie najważniejsze zawody dla strażaków ochotników, którzy biorą udział w eliminacjach na wszystkich szczeblach od lokalnych do wojewódzkich. Sam udział to wielkie osiągnięcie i powód do dumy nie tylko dla jednostek, ale i całego powiatu. Bardzo możliwe, że  prowadzona będzie transmisja na żywo z tego wydarzenia – poinformujemy was na bieżąco. Przed nami dwa dni pełne emocji – z całych sił trzymamy kciuki za obie drużyny powiatu tureckiego!

reklama

Na podkręcenie apetytu przed zawodami w Polanicy Zdrój, przypominamy filmik z (któregoś z rzędu) pobicia rekordu powiatu z 2015 roku przez OSP Janiszew. To były emocje! Kolejne już w sobotę w Polanicy Zdrój!

JM

Już dziś Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze z udziałem KDP Kalinowa i OSP Janiszew! Kibicujmy Naszym!

Podobne artykuły

Mroczny talent prosto z Turku, czyli Marcin...

Mroczny talent prosto z Turku, czyli Marcin...

19 lip.
Czas na książkę:

Czas na książkę: "Opowieść podręcznej"

14 lip.
Wideo: Kolejne nominacje i kolejne pompki. W...

Wideo: Kolejne nominacje i kolejne pompki. W...

5 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama