piątek 16 kwietnia 2021

Bernarda, Biruty, Erwina

3°C całkowite zachmurzenie Pogoda na kolejne dni »
reklama

Wideo: Turmageddon nadchodzi. Kolejna edycja już tą sobotę!

Wideo: Turmageddon nadchodzi. Kolejna edycja już tą sobotę! - foto: Archiwum Turek.net.pl
foto: Archiwum Turek.net.pl 

28 września 2019 r.w parku miejskim im. Żerminy Składkowskiej w Turku odbędzie się III edycja Intergracyjnego Biegu z Przeszkodami dla Osób Niepełnosprawnych TURMAGEDDON 2019. Bieg organizują wspólnie Stowarzyszenie Kopernik Plus i Stowarzyszenia Przyjaźni Dzieciom.

W biegu wystartuje 100 osób niepełnosprawnych zarówno na wózkach jak i samodzielnie poruszających się. Będą oni mieli do pokonania ponad 30 przeszkód. Do każdego zawodnika dolosowany zostanie asystent, który równocześnie z nim wystartuje oraz będzie go wspierał i pomagał w czasie pokonywania przeszkód.Wszystkie przeszkody ustawiają lokalne firmy, które są partnerami strategicznymi biegu.

reklama

Jest to jedyna impreza sportowa w Polsce zrzeszająca i integrująca tak dużą liczbę osób niepełnosprawnych  oraz pełnosprawnych.

W czasie biegu w Parku działał będzie działał mobilny pobór krwi oraz prowadzona będzie przez fundację DKMS rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego. Wspólnie z Fundacją RECAL prowadzona będzie akcja ”Każda puszka cenna” Będą też takie atrakcje jak kuce ze stajni Roka, alpaki oraz Event marzeń  

reklama

Zapisy dla zawodników prowadzone są na stronie - https://elektronicznezapisy.pl/event/4101/strona.html,  na fb Turmageddon  lub bezpośrednio u organizatorów.

Wideo: Turmageddon nadchodzi. Kolejna edycja już tą sobotę!

Podobne artykuły

Mieszkaniec Turku wygrywa ekstremalny Maraton...

Mieszkaniec Turku wygrywa ekstremalny Maraton...

09-12-2019
Wideo: Alternatywne lekcje WF-u z Moniką Pyrek...

Wideo: Alternatywne lekcje WF-u z Moniką Pyrek już w...

29-11-2019
Największa Lekcja WF w ramach Europejskiego...

Największa Lekcja WF w ramach Europejskiego Tygodnia...

30-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama