środa 28 października 2020

Szymona, Tadeusza

reklama

Mistrzynie Polski - KDP Kalinowa wróciły do domu powitane przez dumnych kibiców!

Mistrzynie Polski - KDP Kalinowa wróciły do domu powitane przez dumnych kibiców!
 

Zwyciężczynie tegorocznych Krajowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych zmęczone, lecz dumne i szczęśliwe wróciły przedwczoraj do domu, hucznie przywitane przez wiernych kibiców. To właśnie one w miniony weekend zacięcie walczyły, czego efektem jest pierwsze miejsce w rywalizacji Kobiecych Drużyn Pożarniczych z wynikami w sztafecie pożarniczej 60,77 i bojówce 36,77. 

Jak wrażenia dziewczyn po wyczerpującym weekendzie? „Emocje towarzyszyły nam przez całe zawody – zaczynając od stresu przed samymi startami, kończąc na radości po zobaczeniu wyników na tablicy. Chociaż wcześniej znałyśmy nieoficjalne wyniki, to myślę, że dopiero przy odbiorze pucharów i medalów dotarło do nas, co tak naprawdę zrobiłyśmy i jaki tytuł udało nam się uzyskać! Teraz pozostaje nam odpoczywać i przygotowywać się do zawodów powiatowych.” – komentuje Agata Krych, która w drużynie pełniła funkcję przodownika roty I.

reklama

Przypominamy: żeńska drużyna - KDP Kalinowa funkcjonuje od 2013 roku – za nimi kilka zwycięstw w mistrzostwach gminy, dwa mistrzostwa powiatu oraz upragniony tytuł Mistrzyń Wielkopolski. Trenerem drużyny jest Jacek Andrzejewski. Dziewczyny przed zawodami czuły się przygotowane, a do Polanicy-Zdroju pojechały z małym stresem, lecz przede wszystkim z pozytywnym nastawieniem: „Jeśli chodzi o emocje to bywa nerwowo, ale staramy się uspokajać. Jesteśmy zadowolone z samego faktu, że dostałyśmy się już na mistrzostwa kraju. To dla nas duży sukces!” – odpowiadała nam kilka dni temu Agata. Dziewczyny w sobotę wystartowały jako ósme wśród dziewiętnastu drużyn kobiecych o godzinie 11:10 w bojówce, a następnie o 11:20 w sztafecie pożarniczej. Ich najśmielsze marzenia spełniły się – zwycięstwo w tegorocznych Krajowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych powędrowało właśnie do KDP Kalinowa!

Jeszcze raz gratulujemy dziewczynom – czas na zasłużony odpoczynek!

JM

Podobne artykuły

Zawodnicy UKS Judo na memoriale w Poznaniu

Zawodnicy UKS Judo na memoriale w Poznaniu

z dzisiaj
Zawodnicy UKS Judo Tuliszków na Ogólnopolskiej...

Zawodnicy UKS Judo Tuliszków na Ogólnopolskiej...

26 paźd.
Karatecy z Turku na Międzynarodowym Turnieju...

Karatecy z Turku na Międzynarodowym Turnieju...

21 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama