czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

13°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Aleksandra Wypchło zdobywa Wicemistrzostwo Polski w skokach przez przeszkody!

Wideo: Aleksandra Wypchło zdobywa Wicemistrzostwo Polski w skokach przez przeszkody!
 

Pasja… to coś, co płynie z serca, co sprawia, że spełniamy się, po prostu jesteśmy szczęśliwi!  Niezwykłą pasję posiada 14-letnia Aleksandra Wypchło, która wytrwale trenuje jeździectwo, czego efektem jest m.in. srebrny medal podczas rozgrywanych w Jakubowicach Mistrzostwach Polski w skokach przez przeszkody.

Zamiłowanie do koni pojawiło się u młodej turkowianki już w dzieciństwie. Jak wiemy, każdy szkrab ma swoje dziecięce marzenia – Aleksandra jednak postanowiła konsekwentnie realizować swoje plany. Dzięki uporowi, ciężkiej pracy i umiejętnościom obecnie spełnia się w swojej pasji – jeździectwie, stawiając przed sobą kolejne wyzwania. 

Młoda pasjonatka jeździectwa ma za sobą starty w zawodach międzynarodowych CSI, rywalizując z czołówką jeźdźców w swojej kategorii wiekowej, niejednokrotnie zajmując czołowe lokaty. Powodem do dumy z pewnością może być świetnie zakończony sezon 2018/2019 – jak już wspomnieliśmy wcześniej, Aleksandra Wypchło zdobyła srebrny medal podczas rozgrywanych w Jakubowicach Mistrzostw w skokach przez przeszkody, startując na swoim 13-letnim koniu o imieniu Baco. Po zakończeniu konkursu finałowego zdolna turkowianka pozostała z czystym kontem punktowym. Jako jedna z dwóch zawodniczek nie popełniła również błędu w rozgrywce - o podziale złota i srebra zdecydował  jedynie czas ostatniego przejazdu – ostatecznie więc Aleksandra zdobyła drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Amazonka (tak określa się młode zawodniczki w jeździectwie) trenuje w różnych stajniach, sama zaś posiada siedem koni, jednak startuje na czterech z nich, o imionach: Baco, Libretto, Acantus della Caccia oraz Gilea. Aleksandra od niedawna odbywa treningi pod okiem Aleksandry i Stanisława Marchwickich – utytułowanych instruktorów jeździectwa i wielokrotnych medalistów. To właśnie spod ich ręki wyszli tacy mistrzowie jak Andrzej Opłatek. Zdolna turkowianka nieustannie przebywa pod profesjonalną opieką fizjoterapeuty i psychologa sportowego, a jej konie mają ustaloną suplementację przez dietetyków, aby pełne sił mogły cieszyć się, dosłownie, „końskim zdrowiem”.

reklama

Jak Aleksandra godzi ze sobą obowiązki szkolne, treningi i czas wolny? Nie zawsze jest łatwo, jednak dzięki systematyczności i dobrej organizacji udaje jej się wszystko łączyć – jej treningi trwają po kilka godzin i odbywają się w różnych częściach kraju.

Wielkim marzeniem młodej turkowianki jest wygrana w międzynarodowych zawodach jeździeckich Cavaliada. Składa się na nie cykl halowych zmagań sportowych Cavaliada Tour, jedyny w Polsce cykl jeździeckich zawodów halowych autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką, odbywający się w czterech miastach: w Poznaniu, w Lublinie, w Krakowie oraz w Warszawie. 

Jeździectwo to pasja, która często staje się stylem życia – to wymagający, lecz piękny sport, który łączy człowieka z naturą (konie to wyjątkowi przyjaciele!), rozwijając empatię i odpowiedzialność. Gratulujemy Aleksandrze imponujących sukcesów -  jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania i oddaniu swojej pasji. Trzymamy kciuki za jej dalsze poczynania i rozwój. Nie możemy doczekać się kolejnych wieści!

JM

2
3
4
5

Podobne artykuły

Kowale Księże: Pokazy, skoki i zaprzęgi. Zawody...

Kowale Księże: Pokazy, skoki i zaprzęgi. Zawody...

20 lip.
Powiatowe wyróżnienie dla Oli Wypchło,...

Powiatowe wyróżnienie dla Oli Wypchło, dwukrotnej...

11 st.
Wideo: Ola Wypchło z HEEA Turek zdobywa srebro...

Wideo: Ola Wypchło z HEEA Turek zdobywa srebro na...

06-12-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama