poniedziałek 20 stycznia 2020

Fabioli, Miły, Sebastiana

Drużyna TUR 1921 Turek - rocznik 2006 zwycięsko rozpoczęła sezon ligowy

Drużyna TUR 1921 Turek - rocznik 2006 zwycięsko rozpoczęła sezon ligowy - źródło: TUR 1921 Turek - rocznik 2006
źródło: TUR 1921 Turek - rocznik 2006

Drużyna TUR 1921 Turek – rocznik 2006 31 sierpnia rozpoczęła sezon ligowy meczem wyjazdowym w Pyzdrach. Młody zespół zwyciężył z drużyną Warta Pyzdry z wynikiem 3:0!

Sparingi napawały sporym optymizmem, jednak mecz ligowy okazał się znacznie trudniejszy niż mecze towarzyskie.  W pierwszych 10 minutach zespół został zdominowany przez rywali – na szczęście na początku meczu młodzi nie stracili bramki. Drużynę albo ratował w bramce Kamil Gawroński, albo gospodarze w prostych sytuacjach nie potrafili skierować piłki do bramki. Na całe szczęście młodzi piłkarze przetrwali oblężenie i doszli do głosu.

Pierwszą okazję miał Kajetan Gargula. Kilka minut późnej piękną akcję zespołu zamykał Eryk Nita, ale jego strzał z linii bramkowej wybił obrońca. Na prowadzenie drużyna wyszła pod koniec pierwszej połowy, kiedy to w polu karnym faulowany był kapitan drużyny Jakub Pietrzak i sam poszkodowany zamienił rzut karny na bramkę.

W ostatnich minutach przed przerwą na 2-0 podwyższył wynik Kajetan Gargula. Po przerwie rywale kilka razy zagrozili pod bramką TUR 1921 Turek, ale już zdecydowanie mniej niż w pierwszej połowie. Wynik ustalił wykorzystując sytuacje sam na sam Kajetan Gargula. Mecz ostatecznie zakończył się  wynikiem 3:0 dla turkowskich młodych piłkarzy z rocznika 2006.

„Wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania, drużyna Warty zagrała bardzo dobry mecz i była bardzo trudnym przeciwnikiem, jednak nasi chłopcy mimo upalnej pogody dali z siebie sto procent, wspierali się na boisku, pomagali sobie, a w dodatku wykazali się skutecznością. Cała kadra osiemnastoosobowa zapracowała na ten wynik bo przy takim upale zmiany były konieczne częściej niż zwykle i każdy zawodnik który pojawił się na boisku dał wartościową zmianę i to przyniosło efekt w postaci zwycięstwa, gratuluję również drużynie postępu w grze defensywnej i w zachowania czystego konta co nie udało nam się w żadnych meczu sparingowym przed startem ligi”- podsumował trener zespołu, Konrad Grzelak.

Gratulujemy młodym piłkarzom wyniku – oby tak dalej!

Źródło: ­­TUR 1921 Turek rocznik 2006