piątek 26 kwietnia 2024

Marii, Marzeny, Ryszarda

W niedzielne południe na przeciwko siebie w hicie kolejki Trampkarzy C2 stanęły dwie najlepsze drużyny w lidze, Olimpia Koło i Tur 1921 Turek. Oba zespoły w pierwszych dwóch meczach odniosły zwycięstwa.

W pierwszych meczach sezonu Olimpia pokonała Tulisie 14-1 i Kasztelanie Brudzew 4-3, a Tur 3-0 Wartę Pyzdry i 8-1 Tulisie Tuliszków. Początek meczu pokazał siłę Olimpii nasz zespół nie istniał na boisku, gubił się, a w dodatku już w pierwszych minutach stracił bramkę, która jeszcze bardziej napędziła graczy Olimpii.

Przewaga gospodarzy trwała około 15 minut. Potem to my doszliśmy do głosu bramkę wyrównującą zdobył Kajetan Gargula i wszystko zaczęło się od nowa. Gra nadal się nie poprawiła, ale mieliśmy lekką przewagę, a w defensywie trochę szczęścia. Zespół złapał swój rytm dopiero, gdy bramkę na 2-1 zdobył Kajetan Gargula. Tuż przed przerwą nasz zespół przejął inicjatywę i zdobył kolejne dwie bramki.

Na przerwę bo bardzo ciężkej połowie schodziliśmy z rewelacyjnym wynikiem 4-1. Druga połowa to ataki Olimpii i doskonale kontrataki naszych zawodników. Cztery strzelone bramki po przerwie to najniższy wymiar kary jaki padł gdyż nie wykorzystaliśmy wielu doskonałych sytuacji. Rywale stworzyli sobie również sporo okazji bramkowych ale dwukrotnie świetnymi interwencjami popisali się nasi bramkarze najpierw Kacper Urbanczyk, a potem Robert Kubka. Mecz ostatecznie zakończył się naszym zwycięstwem w stosunku bramkowym którego na pewno nikt nie mógł się spodziewać.

Olimpia Koło 1-8 Tur 1921 Turek
Bramki: Gargula x4, Pietrzak x2, Szczesiak, Majda

Atmosfera w szatni po zwycięskim spotkaniu z Olimpią

„Tak wysokiego zwycięstwa nad dotychczasowym liderem nikt się z pewnością nie spodziewał, wiedzieliśmy że po cichu możemy uważać się za faworytów meczu, ale byliśmy świadomi zarazem że Olimpia Koło to uznana marka w lokalnej piłce młodzieżowej i tym bardziej grając na wyjeździe będzie to dla nas ciężkie spotkanie. To co pokazali dziś nasi chłopcy napawa mnie ogromną dumą, mimo tragicznego początku meczu kiedy to kompletnie nic im nie wychodziło, potrafili wznieść się na wyżyny swoich umiejętności i swojej determinacji tak aby ostatecznie wręcz zdemolować rywala na ich własnym boisku. Chłopcy pokazali dziś, że mają w sobie mentalność zwycięzcy i mimo korzystnego wyniku w drugiej połowie nie bronili się, oni chcieli strzelać kolejne bramki. Brawo dla całego zespołu bez wyjątku, bo każdy z 18-osobowej kadry meczowej dołożył swoją cegiełkę do zwycięstwa ” - podsumował trener Konrad Grzelak

źródło: FB Tur 1921 Turek rocznik 2006