wtorek 29 listopada 2022

Błażeja, Margerity, Saturnina

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Największa Lekcja WF w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu

Największa Lekcja WF w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu
 

W piątek 27 września odbyła się w Turku Największa Lekcja W- F. Na wszystkich szkolnych obiektach sportowych: salach, boiskach, basenie, siłowni, a nawet korytarzu szkolnym, w tym samym czasie ćwiczyło ponad 1600 uczniów ze szkół podstawowych. 

Lekcja odbyła się z inicjatywy Stowarzyszenia Kopernik Plus i była częścią Europejskiego Tygodnia Sportu. Uczestniczyli w niej uczniowie z SP1, SP4 oraz SP5. 

reklama

Zajęcia miały zachęcić uczniów do aktywności fizycznej, ponieważ aktywne dzieci osiągają lepsze wyniki w szkole, są silniejsze psychicznie i lepiej radzą sobie w relacjach z rówieśnikami.

Uczniowie najwięcej czasu spędzają w szkole. Ważne jest, by było to miejsce, w którym są szczęśliwe, mają energię do działania i nauki. Anatomicznie wszyscy jesteśmy stworzeni do ruchu, a największą potrzebę ku niemu przejawiamy właśnie w czasie wczesnoszkolnym. Fajnie było zobaczyć tyle uśmiechniętych twarzy podczas wspólnych ćwiczeń.

materiał nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Podobne artykuły

Aktywny koniec września. Europejski Tydzień...

Aktywny koniec września. Europejski Tydzień Sportu w...

4 paźd.
 Europejski Tydzień Sportu w Szkole Podstawowej...

Europejski Tydzień Sportu w Szkole Podstawowej nr1

27-09-2021
Uczennice SP5 laureatkami konkursu Sejmu Dzieci...

Uczennice SP5 laureatkami konkursu Sejmu Dzieci i...

21-06-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama