wtorek 19 stycznia 2021

Erwiny, Henryka, Mariusza

reklama

Wideo: Wystartowała Miejsko-Gminna Liga Piłki Halowej

Wideo: Wystartowała Miejsko-Gminna Liga Piłki Halowej
 

W sobotę 2 listopada swoje rozgrywki rozpoczęła pierwsza edycja Miejsko-Gminnej Ligi Piłki Halowej. O tytuł pierwszego mistrza ligi rywalizować będzie osiem amatorskich drużyn z miasta i gminy Turek.

Oficjalna inauguracja nowej oferty dla młodzieży i dorosłych w formie ligi piłki halowej odbyła się 2 listopada w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Parkowej w Turku. Harmonogram rozgrywek przewiduje 6 kolejek, które odbywać się będą w listopadzie i grudniu, w soboty o godzinie 18.00 we wspomnianej hali. W oficjalnym rozpoczęciu ligi udział wzięli pomysłodawcy i sportowcy oraz gospodarz obiektu Krzysztof Kolenda a także włodarze gminy i miasta w osobach Burmistrza Miasta Romualda Antosika oraz Wójta gminy Karola Mikołajczyka.

reklama

Jak informuje współorganizator oraz główny pomysłodawca ligi, Andrzej Wojtkowiak, dzięki sponsorom udało się przygotować nagrodę dla drużyny zwycięskiej oraz dla zdobywcy drugiego miejsca. Pierwsze miejsce w lidze zostanie nagrodzone przez firmę ZINA, która ufundowała bon na zakupy w kwocie 1000 zł, natomiast Jacek Wzorek sponsoruje drugą nagrodę także w formie bonu zakupowego 500 zł. Wójt Karol Mikołajczyk zadeklarował zakup pamiątkowych dyplomów, medali oraz pucharów a z kolei Burmistrz Antosik zadeklarował bezpłatne użyczenie obiektów sportowych na czas trwania ligi. 

Drużyny grają w 6 osobowych składach 2 x po 15 min. Pierwszego Mistrza Ligi Halowej Gminy i Miasta Turek poznamy prawdopodobnie jeszcze w 2019 roku. Organizatorzy zapraszają wszystkich na rozgrywki do gorącego dopingu (w soboty o godz 18.00), a wszystkie amatorskie drużyny do udziału w edycjach kolejnych.

reklama

Wyniki pierwszych spotkań:
Czerwone Diabły Turek -Cisew i Zielona Architektura   4 - 11 
FC Kaweczyn - Grzymiszew 22 - 2 
Korona Dziadowice -Chłopaki  Z zety 2 - 7
Osp Słodków - PKS GĄSIN 4 - 3

 

Podobne artykuły

Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu. Seńko i...

Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu. Seńko i Wojtkowiak...

27-10-2020
Andrzej Wojtkowiak za obniżeniem diet....

Andrzej Wojtkowiak za obniżeniem diet. Większość...

23-09-2020
Listy do redakcji: Stanowisko PKN Orlen na list...

Listy do redakcji: Stanowisko PKN Orlen na list...

19-08-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama