niedziela 15 grudnia 2019

Celiny, Ireneusza, Niny

reklama

Karatecy z całej Polski walczyli w Turku

Karatecy z całej Polski walczyli w Turku
 

180 zawodników z całej Polski rywalizowało w Turku o medale podczas zorganizowanego po raz drugi Pucharu Polski Oyama PFK w Kata. Organizatorami turnieju w randze mistrzostw Polski był Turkowski Klub Karate OYAMA i OYAMA Polska Federacja Karate.

Do udziału w pucharze Polski zgłoszeni zostali zawodnicy z 24 ośrodków karate w całym kraju, między innymi z Krakowa, Rzeszowa, Poznania, Tychów, Olkusza, Piotrkowa Trybunalskiego, Katowic, Łodzi, Sosnowca, Radomia i Białegostoku. Sędzią głównym był Shihan Paweł Pajdak (5 dan). Oprócz karateków w hali przy ulicy Parkowej licznie zebrali się również kibice. Rywalizacja odbywała się w duchu wzajemnego szacunku oraz fair play. Spośród zawodników z Turkowskiego Klubu Karate OYAMA na podium stanęło pięcioro wychowanków. Adam Zieliński, Mikołaj Spychała, Kacper Polus i Janusz Burszewski zdobyli brązowe, a Martyna Kuśmierczak srebrny medal. Zarząd Turkowskiego Klub Karate OYAMA serdecznie dziękuje za pomoc w organizacji II Pucharu Polski OYAMA PFK w Kata: burmistrzowi i staroście, dyrektorowi oraz pracownikom Ośrodka Sportu i Rekreacji, partnerom oraz lekarzowi, który zadbał o bezpieczeństwo zawodników, rodzicom turkowskich karateków, dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1. Najlepszym zawodnikiem pucharu został Jakub Kowalik z Piotrkowa Trybunalskiego, najlepszą zawodniczką Maja Wójcik z Krakowa. Zawody były okazją do wyróżnienia Shihan Włodzimierza Rygierta (5 dan) – Prezesa Turkowskiego Klubu Karate, który otrzymał od szefostwa Federacji nowy czarny pas z pięcioma złotymi belkami i certyfikat uzyskania 5 dana na egzaminie, który odbywał się wiosną tego roku.Najlepszymi zawodnikami zawodów zostali: Maja Wójcik z Krakowa i Jakub Kowalik z Piotrkowa Trybunalskiego.

reklama

Wyniki zawodów w Kata

Dziewczęta i chłopcy do 10 lat: 1. Jagoda Mekwińska (Piotrków Trybunalski) i Kacper Karolak (Konin), 2. Dominika Kapała (Tychy) i Oskar Imiołczyk (Herby), 3. Wiktoria Wawrzko (Tychy) i Zuzanna Grzelak (Olkusz) oraz Adam Zieliński i Mikołaj Spychała (Turek). Młodziczki i młodzicy do 12 lat: 1. Oliwia Sosin (Łódź) i Bartosz Kociołek (Tychy), 2. Michalina Domider (Tychy) i Jakub Muszyński (Katowice), 3. Urszula Kozikowska (Sosnowiec) i Aleksandra Miska (Olkusz) oraz Jan Bajdor (Piotrków Trybunalski) i Kamil Zielonka (Katowice). Juniorki i juniorzy młodsi do 14 lat: 1. Paulina Sułkowska (Rzeszów) i Maciej Bajdor (Piotrków Trybunalski), 2. Adrianna Szczepańska (Łódź) i Kacper Cierpioł (Katowice), 3. Klaudia Bartoszek (Łódź) i Julia Konieczna (Katowice) oraz Mateusz Niedbała (Legionowo) i Dawid Wilk (Kraków). Juniorki i juniorzy do 16 lat: 1. Inga Fister (Piotrków Trybunalski) i Patryk Matczak (Łódź), 2. Natalia Grześ (Jelenia Góra) i Maksymilian Biernacki (Tychy), 3. Natalia Duda (Tychy) oraz Olgierd Frontczak (Konin). Juniorki i juniorzy starsi do 18 lat: 1. Kinga Kowal i Grzegorz Furgaliński (Olkusz). 2. Małgorzata Walas (Piotrków Trybunalski) i Krzysztof Stępień (Radom), 3. Julia Tyszko (Piotrków Trybunalski) oraz Jakub Piasecki (Kraków). Młodzieżowcy do 22 lat: 1. Maria Walas (Piotrków Trybunalski) i Sebastian Rzeźnik (Tychy), 2. Gabriela Skwiot (Białystok) i Jakub Jurczyk (Wolbrom), 3. Klaudia Lidak (Radom) oraz Kacper Polus (Turek). Mistrzynie i mistrzowie: 1. Maja Wójcik (Kraków) i Jakub Kowalik (Piotrków Trybunalski), 2. Angela Szulc (Piotrków Trybunalski) i Mateusz Kosturek (Rzeszów), 3. Patrycja Stanek (Katowice) oraz Patryk Kosturek (Rzeszów).

Kata zespołowe: I miejsce. Jakub Kowalik, Angela Szulc i Karina Kowalik z Piotrkowa Trybunalskiego, II - Małgorzata Lewoniuk, Paulina Szewczyk, Karolina Szewczyk z Sosnowca, III - Paweł Abratkiewicz, Maria Walas, Inga Fister z Piotrkowa Trybunalskiego.

reklama

Wyniki zawodów w Kobudo

Juuniorki i juniorzy do 16 lat: 1. Natalia Grześ (Jelenia Góra) i 1. Patryk Matczak (Łódź), 2. Inga Fister (Piotrków Trybunalski) i Maksymilian Biernacki (Tychy), 3. Kinga Ratajczak (Poznań) oraz Jan Winiarski (Rzeszów). Juniorki i juniorzy starsi do 18 lat: 1. Kinga Kowal i Grzegorz Furgaliński (Olkusz), 2. Martyna Kuśmierczak (Turek) i Jakub Piasecki (Kraków), 3. Maria Wasielewska (Koło) oraz Krzysztof Stępień (Radom). Młodzieżowcy do 22 lat: 1. Maja Wójcik (Kraków), 2. Maria Walas (Piotrków Trybunalski), 3. Gabriela Skwiot (Białystok). Seniorki i seniorzy do 35 lat:1. Klaudia Bajrasz (Rzeszów) i Jakub Kowalik (Piotrków Trybunalski), 2. Mateusz Kosturek (Rzeszów) i Dominika Ziółek (Legionowo), 3. Patryk Kosturek (Rzeszów) i 3. Angela Szulc (Piotrków Trybunalski). Seniorzy starsi powyżej 35 lat: 1. Marcin Siegieńczuk (Białystok), 2. Marta Lenardt (Radom), 3. Janusz Burszewski (Turek).

Podobne artykuły

Czarne Diabły wygrywają w tegorocznym Turnieju...

Czarne Diabły wygrywają w tegorocznym Turnieju...

8 grudz.
Karatecy z Striker Turek walczyli na...

Karatecy z Striker Turek walczyli na Mistrzostawch...

4 grudz.
Świetny występ karateków z Turku.

Świetny występ karateków z Turku.

2 grudz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama