środa 15 lipca 2020

Henryka, Igi, Włodzimierza

reklama

Karatecy z całej Polski walczyli w Turku

Karatecy z całej Polski walczyli w Turku
 

180 zawodników z całej Polski rywalizowało w Turku o medale podczas zorganizowanego po raz drugi Pucharu Polski Oyama PFK w Kata. Organizatorami turnieju w randze mistrzostw Polski był Turkowski Klub Karate OYAMA i OYAMA Polska Federacja Karate.

Do udziału w pucharze Polski zgłoszeni zostali zawodnicy z 24 ośrodków karate w całym kraju, między innymi z Krakowa, Rzeszowa, Poznania, Tychów, Olkusza, Piotrkowa Trybunalskiego, Katowic, Łodzi, Sosnowca, Radomia i Białegostoku. Sędzią głównym był Shihan Paweł Pajdak (5 dan). Oprócz karateków w hali przy ulicy Parkowej licznie zebrali się również kibice. Rywalizacja odbywała się w duchu wzajemnego szacunku oraz fair play. Spośród zawodników z Turkowskiego Klubu Karate OYAMA na podium stanęło pięcioro wychowanków. Adam Zieliński, Mikołaj Spychała, Kacper Polus i Janusz Burszewski zdobyli brązowe, a Martyna Kuśmierczak srebrny medal. Zarząd Turkowskiego Klub Karate OYAMA serdecznie dziękuje za pomoc w organizacji II Pucharu Polski OYAMA PFK w Kata: burmistrzowi i staroście, dyrektorowi oraz pracownikom Ośrodka Sportu i Rekreacji, partnerom oraz lekarzowi, który zadbał o bezpieczeństwo zawodników, rodzicom turkowskich karateków, dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1. Najlepszym zawodnikiem pucharu został Jakub Kowalik z Piotrkowa Trybunalskiego, najlepszą zawodniczką Maja Wójcik z Krakowa. Zawody były okazją do wyróżnienia Shihan Włodzimierza Rygierta (5 dan) – Prezesa Turkowskiego Klubu Karate, który otrzymał od szefostwa Federacji nowy czarny pas z pięcioma złotymi belkami i certyfikat uzyskania 5 dana na egzaminie, który odbywał się wiosną tego roku.Najlepszymi zawodnikami zawodów zostali: Maja Wójcik z Krakowa i Jakub Kowalik z Piotrkowa Trybunalskiego.

reklama

Wyniki zawodów w Kata

Dziewczęta i chłopcy do 10 lat: 1. Jagoda Mekwińska (Piotrków Trybunalski) i Kacper Karolak (Konin), 2. Dominika Kapała (Tychy) i Oskar Imiołczyk (Herby), 3. Wiktoria Wawrzko (Tychy) i Zuzanna Grzelak (Olkusz) oraz Adam Zieliński i Mikołaj Spychała (Turek). Młodziczki i młodzicy do 12 lat: 1. Oliwia Sosin (Łódź) i Bartosz Kociołek (Tychy), 2. Michalina Domider (Tychy) i Jakub Muszyński (Katowice), 3. Urszula Kozikowska (Sosnowiec) i Aleksandra Miska (Olkusz) oraz Jan Bajdor (Piotrków Trybunalski) i Kamil Zielonka (Katowice). Juniorki i juniorzy młodsi do 14 lat: 1. Paulina Sułkowska (Rzeszów) i Maciej Bajdor (Piotrków Trybunalski), 2. Adrianna Szczepańska (Łódź) i Kacper Cierpioł (Katowice), 3. Klaudia Bartoszek (Łódź) i Julia Konieczna (Katowice) oraz Mateusz Niedbała (Legionowo) i Dawid Wilk (Kraków). Juniorki i juniorzy do 16 lat: 1. Inga Fister (Piotrków Trybunalski) i Patryk Matczak (Łódź), 2. Natalia Grześ (Jelenia Góra) i Maksymilian Biernacki (Tychy), 3. Natalia Duda (Tychy) oraz Olgierd Frontczak (Konin). Juniorki i juniorzy starsi do 18 lat: 1. Kinga Kowal i Grzegorz Furgaliński (Olkusz). 2. Małgorzata Walas (Piotrków Trybunalski) i Krzysztof Stępień (Radom), 3. Julia Tyszko (Piotrków Trybunalski) oraz Jakub Piasecki (Kraków). Młodzieżowcy do 22 lat: 1. Maria Walas (Piotrków Trybunalski) i Sebastian Rzeźnik (Tychy), 2. Gabriela Skwiot (Białystok) i Jakub Jurczyk (Wolbrom), 3. Klaudia Lidak (Radom) oraz Kacper Polus (Turek). Mistrzynie i mistrzowie: 1. Maja Wójcik (Kraków) i Jakub Kowalik (Piotrków Trybunalski), 2. Angela Szulc (Piotrków Trybunalski) i Mateusz Kosturek (Rzeszów), 3. Patrycja Stanek (Katowice) oraz Patryk Kosturek (Rzeszów).

Kata zespołowe: I miejsce. Jakub Kowalik, Angela Szulc i Karina Kowalik z Piotrkowa Trybunalskiego, II - Małgorzata Lewoniuk, Paulina Szewczyk, Karolina Szewczyk z Sosnowca, III - Paweł Abratkiewicz, Maria Walas, Inga Fister z Piotrkowa Trybunalskiego.

reklama

Wyniki zawodów w Kobudo

Juuniorki i juniorzy do 16 lat: 1. Natalia Grześ (Jelenia Góra) i 1. Patryk Matczak (Łódź), 2. Inga Fister (Piotrków Trybunalski) i Maksymilian Biernacki (Tychy), 3. Kinga Ratajczak (Poznań) oraz Jan Winiarski (Rzeszów). Juniorki i juniorzy starsi do 18 lat: 1. Kinga Kowal i Grzegorz Furgaliński (Olkusz), 2. Martyna Kuśmierczak (Turek) i Jakub Piasecki (Kraków), 3. Maria Wasielewska (Koło) oraz Krzysztof Stępień (Radom). Młodzieżowcy do 22 lat: 1. Maja Wójcik (Kraków), 2. Maria Walas (Piotrków Trybunalski), 3. Gabriela Skwiot (Białystok). Seniorki i seniorzy do 35 lat:1. Klaudia Bajrasz (Rzeszów) i Jakub Kowalik (Piotrków Trybunalski), 2. Mateusz Kosturek (Rzeszów) i Dominika Ziółek (Legionowo), 3. Patryk Kosturek (Rzeszów) i 3. Angela Szulc (Piotrków Trybunalski). Seniorzy starsi powyżej 35 lat: 1. Marcin Siegieńczuk (Białystok), 2. Marta Lenardt (Radom), 3. Janusz Burszewski (Turek).

Podobne artykuły

Festyn na zakończenie szkoleń w Turkowskim...

Festyn na zakończenie szkoleń w Turkowskim Klubie...

27 czerw.
Stypendia sportowe dla zawodników Klubu Sportów...

Stypendia sportowe dla zawodników Klubu Sportów i...

26 czerw.
Egzamin karateków na stopnie szkoleniowe kyu

Egzamin karateków na stopnie szkoleniowe kyu

22 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama