Zbiórka dla OSP Międzylesie. Jest już 50% potrzebnych środków !!!

piątek 29 maja 2020

Benity, Maksymiliana, Teodozji

reklama

Sukces kickboxerów z klubu Striker. w Wołominie

Sukces kickboxerów z klubu Striker. w Wołominie
 

Sobota 23 listopada była dla reprezentantów sekcji kickboxingu klubu Striker w Turku dniem obfitującym w emocje. Szeroka reprezentacja klubu brała udział w turnieju zorganizowanym przez klub z Wołomina.

Głównym organizatorem był Michał Majewski. Ponad 250 zawodników z całej Polski rywalizowało na czterech matach. Turniej pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu odbywał się w formule Point Fighting (przerywana walka z zastosowaniem technik ręcznych oraz nożnych na wszystkie strefy). Większość kategorii wiekowych i wagowych musiały odbyć się repasaże, by wejść do walk eliminacyjnych. Jako osoby biorące pierwszy raz w tak prestiżowych zawodach często musieliśmy walczyć o to, by w ogóle dostać się do eliminacji. Lekko nie było, lecz bojowa postawa naszych zawodników, hart ducha i serce do walki pozwoliła najbardziej doświadczonym z nas zdobyć kilka medali. A oto rezultaty:Iwo Adamek 1 miejsce, Julian Marchewka 2 miejsce, Zuzanna Pawlic 3 miejsce, Daniel Hladchuk 3 miejsce, Aleksander Piaseczny 3 miejsce (30 zawodników), Wojciech Drewniak odpada w ¼ finałów, Sebastian Dzięcioł kończy rywalizację w ¼ finałów (26 zawodników), Oliwia Woźniak musiała uznać wyższość przeciwniczki i kończy walki w ¼ finałów, Aleksander Grudziński dostaje się do 1/8, tam przegrywa z późniejszym zwycięzcą całej kategorii wiekowej (22 zawodników), Kornel Mruk odpada z rywalizacji w 1/8,Jakub Augustyniak kończy turniej na 1/8 finałów.

reklama

W eliminacjach odpadli po ciężkich bojach następujący zawodnicy: Gabriel Marchewka, Julian Mruk, Gabrysia i Wiktoria Włodarczyk, Kornel Dziurzyński, Zuzanna Drewniak, Hubert Rabiega, Franio Galpiński, Adam Janas, Agata Kasprzak, Lena Więcławek, Oliwier Rosiak oraz Amelia Augustyniak.

Zdecydowana większość klubowiczów pierwszy raz uczestniczyła w zawodach tej rangi. Oprócz ścisłej kadry, 75% drużyny pierwszy raz startowała w tego typu turnieju. Natomiast wszyscy rywalizowali na tak wysokim poziomie z zawodnikami Polskiego Związku Kickboxingu. Tym razem trzeba przełknąć gorycz porażki, wrócić na salę gdzie trzeba będzie poprawić błędy i powrócić z podwójną mocą. Bowiem prawdziwego mistrza poznaje się nie po tym, jak zwycięża tylko po tym, jak przegrywa. Trzeba zaznaczyć, że ta bardzo świeża drużyna wykazała się niesamowitą odwagą, jako pierwsi z powiatu a podejrzewam, że i ze starego województwa konińskiego była na tego typu turnieju. Żaden klub wcześniej nie walczył w tej formule walki a wiadomo, że początki są bardzo trudne, zwłaszcza jak się rywalizuje w narodowym związku sportowym, a nie jakimś okręgu. Duma mnie rozpiera, że mamy w naszym klubie tak odważne osoby – trener Kamil Więcławek.

Podziękowania za wsparcie naszego stowarzyszenia dla Pana Romualda Antosika Burmistrza miasta Turek, dla wszystkich osób i firm, które na co dzień pomagają nam wspinać się ku wymarzonym sportowym celom. Bez Was nie byłoby nas! By szczyty zdobywać!

reklama

Sponsorzy:-Restauracja Pico Belo w Uniejowie,-Dźwig Met-Tomasz Piaseczny, Wojbud Piętno – Marcin Wojciechowski, Angie Power Service – Dominik Raczyński, FPE Systems, -InfoBase – systemy Informatyczne, Łukasz Milczarek oraz Waldek Werbiński, IzoSerwis – izolacje przemysłowe Jakub Kowalczyk, biuro rachunkowe PIT-Paweł Tylki, „GilTrans” Auto-Handel-Transport, Adrian i Eryk Gil.

Materiał nadesłany.

Podobne artykuły

 UKS

UKS "Piątka" Turek czwartą drużyną Kadetek w...

29 lt.
Malanów zdominował Mistrzostwa Powiatu...

Malanów zdominował Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w...

19 lt.
Zimowy Turniej Sportów Walki

Zimowy Turniej Sportów Walki

1 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama