sobota 12 czerwca 2021

Gwidona, Leonii, Niny

25°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Sukces kickboxerów z klubu Striker. w Wołominie

Sukces kickboxerów z klubu Striker. w Wołominie
 

Sobota 23 listopada była dla reprezentantów sekcji kickboxingu klubu Striker w Turku dniem obfitującym w emocje. Szeroka reprezentacja klubu brała udział w turnieju zorganizowanym przez klub z Wołomina.

Głównym organizatorem był Michał Majewski. Ponad 250 zawodników z całej Polski rywalizowało na czterech matach. Turniej pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu odbywał się w formule Point Fighting (przerywana walka z zastosowaniem technik ręcznych oraz nożnych na wszystkie strefy). Większość kategorii wiekowych i wagowych musiały odbyć się repasaże, by wejść do walk eliminacyjnych. Jako osoby biorące pierwszy raz w tak prestiżowych zawodach często musieliśmy walczyć o to, by w ogóle dostać się do eliminacji. Lekko nie było, lecz bojowa postawa naszych zawodników, hart ducha i serce do walki pozwoliła najbardziej doświadczonym z nas zdobyć kilka medali. A oto rezultaty:Iwo Adamek 1 miejsce, Julian Marchewka 2 miejsce, Zuzanna Pawlic 3 miejsce, Daniel Hladchuk 3 miejsce, Aleksander Piaseczny 3 miejsce (30 zawodników), Wojciech Drewniak odpada w ¼ finałów, Sebastian Dzięcioł kończy rywalizację w ¼ finałów (26 zawodników), Oliwia Woźniak musiała uznać wyższość przeciwniczki i kończy walki w ¼ finałów, Aleksander Grudziński dostaje się do 1/8, tam przegrywa z późniejszym zwycięzcą całej kategorii wiekowej (22 zawodników), Kornel Mruk odpada z rywalizacji w 1/8,Jakub Augustyniak kończy turniej na 1/8 finałów.

reklama

W eliminacjach odpadli po ciężkich bojach następujący zawodnicy: Gabriel Marchewka, Julian Mruk, Gabrysia i Wiktoria Włodarczyk, Kornel Dziurzyński, Zuzanna Drewniak, Hubert Rabiega, Franio Galpiński, Adam Janas, Agata Kasprzak, Lena Więcławek, Oliwier Rosiak oraz Amelia Augustyniak.

Zdecydowana większość klubowiczów pierwszy raz uczestniczyła w zawodach tej rangi. Oprócz ścisłej kadry, 75% drużyny pierwszy raz startowała w tego typu turnieju. Natomiast wszyscy rywalizowali na tak wysokim poziomie z zawodnikami Polskiego Związku Kickboxingu. Tym razem trzeba przełknąć gorycz porażki, wrócić na salę gdzie trzeba będzie poprawić błędy i powrócić z podwójną mocą. Bowiem prawdziwego mistrza poznaje się nie po tym, jak zwycięża tylko po tym, jak przegrywa. Trzeba zaznaczyć, że ta bardzo świeża drużyna wykazała się niesamowitą odwagą, jako pierwsi z powiatu a podejrzewam, że i ze starego województwa konińskiego była na tego typu turnieju. Żaden klub wcześniej nie walczył w tej formule walki a wiadomo, że początki są bardzo trudne, zwłaszcza jak się rywalizuje w narodowym związku sportowym, a nie jakimś okręgu. Duma mnie rozpiera, że mamy w naszym klubie tak odważne osoby – trener Kamil Więcławek.

Podziękowania za wsparcie naszego stowarzyszenia dla Pana Romualda Antosika Burmistrza miasta Turek, dla wszystkich osób i firm, które na co dzień pomagają nam wspinać się ku wymarzonym sportowym celom. Bez Was nie byłoby nas! By szczyty zdobywać!

reklama

Sponsorzy:-Restauracja Pico Belo w Uniejowie,-Dźwig Met-Tomasz Piaseczny, Wojbud Piętno – Marcin Wojciechowski, Angie Power Service – Dominik Raczyński, FPE Systems, -InfoBase – systemy Informatyczne, Łukasz Milczarek oraz Waldek Werbiński, IzoSerwis – izolacje przemysłowe Jakub Kowalczyk, biuro rachunkowe PIT-Paweł Tylki, „GilTrans” Auto-Handel-Transport, Adrian i Eryk Gil.

Materiał nadesłany.

Podobne artykuły

Dobry występ zawodników Strikera na Jurrasic...

Dobry występ zawodników Strikera na Jurrasic...

10 czerw.
Dwa medale Strikera na Mistrzostwach w Mysłowicach

Dwa medale Strikera na Mistrzostwach w Mysłowicach

4 czerw.
I miejsce dziewcząt z ZS-P w Słodkowie na...

I miejsce dziewcząt z ZS-P w Słodkowie na...

2 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama