niedziela 09 sierpnia 2020

Klary, Romana, Rozyny

reklama

Świetny występ karateków z Turku.

Świetny występ karateków z Turku.
 

W dniu 30 listopada odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin w Kumite, w których wystartowały czołowe kluby z Polski. Reprezentanci Turku wystąpili w 8-osobowym składzie.

Byli to doświadczeni zawodnicy, którzy wywalczyli kwalifikacje podczas ogólnopolskiego turnieju w Kole. Przy silnie obsadzonych kategoriach wagowych nasi zawodnicy byli bezkonkurencyjni i dzielnie stawili czoło zawodnikom krajowym i z zagranicy. Nierzadko w walkach eliminacyjnych i finałowych o zwycięstwie decydowały nawet dwie dogrywki i nawet pomimo rozstrzygnięcia przez wagę musiała być podjęta decyzja o trzeciej dogrywce. Po ciężkiej drodze przez drabinki 7 naszym zawodnikom udało się dotrzeć do finałowych walk w swoich wagach.

reklama

Pięciu z nich wykorzystało możliwość walki o tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski i tym samym zdobyli złoto, a byli to: Aleksandra Figurska, Julita Stanisławska, Wojciech Gadomski, Hubert Nowinowski, Tomasz Sobczak(senior- walczył bez żadnych ochraniaczy z technikami frontalnymi), WiceMistrzami zostali Marcel Rosiak, Natalia Zamiatowska. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Bartosz Waberski, który debiutował w tak prestiżowej imprezie. Zawodnikom sekundował shihan Dariusz Jasiakiewicz 5 dan Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku. Ponadto podczas Krajowych Mistrzostw PFKK w Kaliszu Adrianna Kolenda zdobyła dwa medale, złoty i srebrny w kata i kumite. Podziękowania dla Burmistrza Turku i Tuliszkowa, PGKiM Turek, radnego miejskiego Pawła Kwiatkowskiego, OSP Turek i panu Robertowi Nowinowskiemu.

Materiał nadesłany.

Podobne artykuły

Karatecy ze Strikera na Letnim Obozie Karate w...

Karatecy ze Strikera na Letnim Obozie Karate w Tucholi

5 sierp.
Tur 1921 Turek wygrywa w I Turnieju im. Mariana...

Tur 1921 Turek wygrywa w I Turnieju im. Mariana...

3 sierp.
Festyn na zakończenie szkoleń w Turkowskim...

Festyn na zakończenie szkoleń w Turkowskim Klubie...

27 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama