środa 20 stycznia 2021

Fabioli, Miły, Sebastiana

reklama

Tenisiści grali o Puchar Wójta Malanowa

Tenisiści grali o Puchar Wójta Malanowa
 

W sobotę 14.12.2019 r. w sali sportowej w Malanowie po raz pierwszy odbył się Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Malanów zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie.

Przed rozpoczęciem turnieju decyzją organizatorów po wcześniejszej konsultacji z zawodnikami zmienione zostały kategorie wiekowe. Po zmianie wyglądały one następująco: kat. mężczyzn do 50 lat, kat. mężczyzn 51 lat i starsi oraz kat. gry podwójnej. W pierwszej kategorii do rywalizacji przystąpiło 16 zawodników, którzy zostali podzieleni na cztery grupy po czterech zawodników. Następnie po dwie najlepsze osoby awansowały do ¼ finału. Od tego momentu zawodnicy rywalizowali systemem pucharowym (przegrywający odpada).

reklama

Po zaciętych pojedynkach najlepszy okazał się Piotr Piaskowski (Konin), II miejsce zajął Krzysztof Naszko (Konin), a na najniższym stopniu podium stanął Arkadiusz Wypiór (Przykona). W kat. powyżej 50 lat rywalizowało 12 zawodników. Swoje rozgrywki również toczyli w systemie grupowo-pucharowym. W tej kategorii najlepszy okazał się Krzysztof Matuszak (Turek), który w finale pokonał Jerzego Paradę (Turek). Trzecie miejsce zajął Stanisław Mikosik (Turek). Ostatnią kategorią tego dnia była gra podwójna do której przystąpiło 12 par. Tym razem rywalizacja o zwycięstwo toczyła się systemem brazylijskim. Najlepszą parą okazali się Piotr Piaskowski/Krzysztof Naszko (Konin), którzy wyprzedzili parę Jakub Sosenka/Łukasz Wejzer (Turek/Dziadowice) oraz parę Jerzy Parada/Stanisław Mikosik (Turek).

Po 8 godzinach zmagań nastąpiło podsumowanie rozgrywek którego dokonali Ireneusz Augustyniak – wójt gminy Malanów oraz Łukasz Jasiak – dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Malanowie. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wręczono również nagrodę dla najstarszego zawodnika, którym został Stanisław Kucińśki (87 lat) z Łodzi. Organizatorzy serdecznie dziękują restauracji Hacjenda za ufundowanie poczęstunku dla uczestników.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

5 miejsce orlików Tura 1921 Turek na turnieju...

5 miejsce orlików Tura 1921 Turek na turnieju...

z wczoraj
Turniej

Turniej "Samuraja" w gminnych sekcji KSiSW

4 st.
Noworoczny Turniej Najmłodszych w KSiSW

Noworoczny Turniej Najmłodszych w KSiSW

30-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama