niedziela 27 września 2020

Damiana, Mirabeli, Wincentego

reklama

Tur 1921 Turek likwiduje drużynę seniorską. Priorytetem młodzież

Tur 1921 Turek likwiduje drużynę seniorską. Priorytetem młodzież - fot. Archiwum Turek.net.pl
fot. Archiwum Turek.net.pl 

Kończy się kolejny etap w historii seniorskiej piłki nożnej w Turku. Z uwagi na trudną sytuację finansową klubu Tur 1921 Turek podjęto decyzję o zakończeniu działalności drużyny seniorów. Klub deklaruje skupienie się na pracy z młodzieżą.

Po 4 sezonach od reaktywacji drużyny seniorskiej, która nastąpiła latem 2015, zarząd klubu podjął decyzję o wycofaniu drużyny z rozgrywek. W sezonie 2019/2020 seniorzy Miejsko-Gminnego Klubu Sportowego „Tur 1921 Turek” brali udział w rozgrywkach V ligi międzyokręgowej Kalisz-Konin, a ostatni mecz w rundzie jesiennej rozegrali 16 listopada zeszłego roku.

reklama

Powodem zakończenia działalności drużyny seniorskiej są oczywiście pieniądze. Dotacje, na których opiera się działalność klubu to głównie pieniądze z miejskiej kasy, których z roku na rok jest co raz mniej. Jak przekazał redakcji Turek.net.pl podczas rozmowy prezes klubu Paweł Młynarski, miejskie dotacje w ciągu ostatnich dwóch lat zmniejszyły się ze 103 tysięcy do zaledwie 35 tysięcy złotych.  To zbyt mało, by móc utrzymać wszystkie sekcje jakie prowadził dotychczas klub. „Naszym priorytetem zawsze była młodzież i też na juniorach skupiamy swoją dalszą uwagę” - informuje prezes Młynarski.

Próby polepszenia finansów klubu poprzez rozmowy z włodarzami miasta, gminy czy powiatu oraz szukaniu sponsorów nie przyniosły wymiernych skutków. Dotychczasowi zawodnicy drużyny seniorskiej już sobie pracę znaleźli - zapewnia Paweł Młynarski. „Na chwilę obecną nie planujemy reaktywacji drużyny seniorów. Dopóki sytuacja finansowa klubu jest tak dramatyczna nie ma sensu kreślić dalekosiężnych planów odbudowy drużyny, by za chwilę znów ją rozwiązywać. Nasz priorytet to juniorzy i tu zrobimy wszystko,  by drużyny działały i odnosiły dalsze sukcesy” - zapewnia Młynarski.

Faktycznie, drużyny juniorskie Tura sprawują się nader dobrze we wszystkich swoich rozgrywkach i są dumą klubu wartą pochwały. Pięć sekcji młodzieżowych plasuje się w górnej części tabel rozgrywek trampkarzy naszego regionu. Ponadto klub aktywnie współpracuje z Ladies Football Academy Turek organizując wspólne treningi i sparingi.

reklama

Przy okazji rozmowy z redakcją Paweł Młynarski zaapelował o wsparcie klubu Tur 1921 Turek w postaci 1%. Aby to uczynić wystarczy podczas wypełniania formularza PIT wpisać: KRS: 0000270261 oraz cel szczegółowy: dla MGKS ”Tur 1921” 358.

Podobne artykuły

Orliki Tura 1921 Turek pokonują GKS Orzeł Kawęczyn

Orliki Tura 1921 Turek pokonują GKS Orzeł Kawęczyn

20 wrz.
Tur 1921 Turek ogłasza nabór dzieci z rocznika...

Tur 1921 Turek ogłasza nabór dzieci z rocznika...

17 wrz.
Trampkarz starszy Tura Turek przegrywa na...

Trampkarz starszy Tura Turek przegrywa na wyjeździe...

13 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama