czwartek 02 lipca 2020

Kariny, Serafiny, Urbana

reklama

Striker Turek na seminarium w Wałczu

Striker Turek na seminarium w Wałczu
 

Początek roku dla drużyny ze Strikera Turek to okres budowania formy, przed zbliżającymi się Mistrzostwami kraju. 27 lutego trenerzy z Turku rozpoczęli swój udział w Seminarium Kumite organizowanym przez Polską Federacje Kyokushin Karate. Prowadzącymi całe wydarzenie byli shihan Bogdan Jeremicz 6 dan, shihan Artur Wilento 5 dan oraz sensei Adrianna Bienkowska 3 dan. Tematem przewodnim seminarium były walki knockdown Karate oraz full kontaktowe w formule K-1.  Obóz odbył się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu.

Początek dnia bardzo energiczny. Już o godzinie 7:15 wszyscy uczestnicy obozu zbierali się na murawie boiska gdzie odbywała się poranna zaprawa. Po zaprawie toaleta oraz pierwszy posiłek. O 10:30 wszyscy meldowali się na Sali treningowej i tam dwu godzinny trening. Ta jednostka treningowa codziennie poświęcona była innym zagadnieniom. Wychodziliśmy od podstaw, czyli odpowiedniej pozycji, prawidłowego ustawienia ciała oraz umiejętności przenoszenia środka ciężkości. Oprócz czysto fizycznych aspektów wiele czasu poświęcone było sferze psychicznej, odpowiedniemu nastawieniu do walki oraz umiejętności antycypowania (przewidywania ruchów przeciwnika, jak w szachach). Wszystko to by intuicyjnie zachowywać się w czasie walki i zadawać techniki w myśl „Ichi geki” – „Jedno uderzenie, jeden pokonany”. Druga sesja treningowa poświęcona była umiejętnościom kontrataku po najmocniejszych technikach nożnych którymi są kopnięcia okrężne. Zdolność obrony przed sławną „mawahą” oraz szybka umiejętność kontrataku to przydatna umiejętność dla każdego fightera. Drugą część zajęć poprowadził nikt inny jak shihan Artur, trener kadry narodowej.  Trzecia sesja poświęcona była walkom w formule K-1. Tą część poprowadziła utytułowana zawodniczka Kickboxingu sensei Adrianna. Pani trener skupiła się na obronie biernej rękoma, umiejętnościom łączenia obrony z atakiem oraz doskonalenie poruszania z różnymi technikami. Popołudniowa sesja poświęcona była kontynuacji pracy wg tych trzech części. Całość dnia kończyła kolacja oraz relaks wodny na krytej pływalni. W przedostatni dzień gratka obozu, czyli cały trening walk KUMITE. 

reklama

4 dni zmagań dało po sobie znać, jednak bogatsi o nową wiedzę oraz umiejętności wracamy by myśl przewodnią obozu o bezustannym rozwoju przekazywać swoim podopiecznym. Bo kto stoi w miejscu, tak na prawdę się cofa. Cały świat idzie do przodu. 

Klub składa podziękowania za wsparcie naszego stowarzyszenia dla władz miasta Turek, dla wszystkich osób i firm, które na co dzień pomagają nam wspinać się ku wymarzonym sportowym celom. Bez Was nie byłoby nas! By szczyty zdobywać! Wśród nich są: Restauracja Pico Belo w Uniejowie,-Dźwig Met-Tomasz Piaseczny, Wojbud Piętno – Marcin Wojciechowski, FPE Systems, -InfoBase – systemy Informatyczne, Łukasz Milczarek oraz Waldek Werbiński, IzoSerwis – izolacje przemysłowe Jakub Kowalczyk, biuro rachunkowe PIT-Paweł Tylki, „GilTrans” Auto-Handel-Transport, Adrian i Eryk Gil.

materiał nadesłany

Striker Turek na seminarium w Wałczu

Podobne artykuły

Festyn na zakończenie szkoleń w Turkowskim...

Festyn na zakończenie szkoleń w Turkowskim Klubie...

27 czerw.
Stypendia sportowe dla zawodników Klubu Sportów...

Stypendia sportowe dla zawodników Klubu Sportów i...

26 czerw.
Egzamin karateków na stopnie szkoleniowe kyu

Egzamin karateków na stopnie szkoleniowe kyu

22 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama