czwartek 02 lipca 2020

Kariny, Serafiny, Urbana

reklama

Europejskie zgrupowanie szkoleniowe dla instruktorów karate

Europejskie zgrupowanie szkoleniowe dla instruktorów karate
 

 W dniach 6-8 marca w Europejskim Centrum Karate Dojo Stara Wieś odbyło się zgrupowanie szkoleniowe dla instruktorów, trenerów i czarnych pasów karate kyokushin, którego organizatorem była Europejska Organizacja Karate i PFKS. W seminarium uczestniczyło ponad 210 osób z 14 państw europejskich.

Prowadzącymi szkolenie byli legendarni karatecy- bezpośredni uczniowie Masutatsu Oyamy  ( twórcy kyokushin karate) w osobach Brian Fitkin 8 dan, Howard Collins  8 dan ( Collins jako pierwszy spoza Japonii przeszedł test 100 walk w Tokio 1 grudnia 1972 roku w jeden dzień ). 

reklama

Okręgowy Związek Karate w Poznaniu reprezentowało 17 szkoleniowców w tym 7 z Klubu Sportów i Sztuk Walk sekcji karate kyokushin w osobach shihan Dariusz Jasiakiewicz 5 dan, sensei Daniel Pakuła 3 dan, sensei Sebastian Szewczyk 2 dan, Robert Łajdecki 1 dan, Tomasz Stankiewicz 1 dan, senpai Roman Gronowalski 1 kyu i Marcin Antczak 1 kyu. Podczas  seminarium była przekazywana wiedza o historii karate  kyokushin od chwili powstania, z  życia Sosai Oyamy. Doskonalono również  techniki kata i walki full contact jakich nauczał M. Oyama. Wszystko odbywało się we wspaniałej atmosferze ducha kyokushin karate, która była odczuwalna przez cały czas trwania szkolenia. Kolejnym wyzwaniem dla Polskiego Związku PFKS jest organizacja Mistrzostw Świata Shin Kyokushinkai po raz pierwszy w Polsce  z udziałem 104 państw pod nadzorem Światowej Organizacji Karate  ( WKO), a po nich światowy obóz szkoleniowy z udziałem najlepszych karateka na świecie. 

Podziękowania za wsparcie wyjazdu dla Burmistrza Turku, Burmistrza Tuliszkowa, Wójta Kawęczyna, PGKiM Turek i Radnego Miejskiego Pawła Kwiatkowskiego, OZK Poznań i innych osób pragnących zachować anonimowość.

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Festyn na zakończenie szkoleń w Turkowskim...

Festyn na zakończenie szkoleń w Turkowskim Klubie...

27 czerw.
Stypendia sportowe dla zawodników Klubu Sportów...

Stypendia sportowe dla zawodników Klubu Sportów i...

26 czerw.
Egzamin karateków na stopnie szkoleniowe kyu

Egzamin karateków na stopnie szkoleniowe kyu

22 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama