sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Europejskie zgrupowanie szkoleniowe dla instruktorów karate

Europejskie zgrupowanie szkoleniowe dla instruktorów karate
 

 W dniach 6-8 marca w Europejskim Centrum Karate Dojo Stara Wieś odbyło się zgrupowanie szkoleniowe dla instruktorów, trenerów i czarnych pasów karate kyokushin, którego organizatorem była Europejska Organizacja Karate i PFKS. W seminarium uczestniczyło ponad 210 osób z 14 państw europejskich.

Prowadzącymi szkolenie byli legendarni karatecy- bezpośredni uczniowie Masutatsu Oyamy  ( twórcy kyokushin karate) w osobach Brian Fitkin 8 dan, Howard Collins  8 dan ( Collins jako pierwszy spoza Japonii przeszedł test 100 walk w Tokio 1 grudnia 1972 roku w jeden dzień ). 

reklama

Okręgowy Związek Karate w Poznaniu reprezentowało 17 szkoleniowców w tym 7 z Klubu Sportów i Sztuk Walk sekcji karate kyokushin w osobach shihan Dariusz Jasiakiewicz 5 dan, sensei Daniel Pakuła 3 dan, sensei Sebastian Szewczyk 2 dan, Robert Łajdecki 1 dan, Tomasz Stankiewicz 1 dan, senpai Roman Gronowalski 1 kyu i Marcin Antczak 1 kyu. Podczas  seminarium była przekazywana wiedza o historii karate  kyokushin od chwili powstania, z  życia Sosai Oyamy. Doskonalono również  techniki kata i walki full contact jakich nauczał M. Oyama. Wszystko odbywało się we wspaniałej atmosferze ducha kyokushin karate, która była odczuwalna przez cały czas trwania szkolenia. Kolejnym wyzwaniem dla Polskiego Związku PFKS jest organizacja Mistrzostw Świata Shin Kyokushinkai po raz pierwszy w Polsce  z udziałem 104 państw pod nadzorem Światowej Organizacji Karate  ( WKO), a po nich światowy obóz szkoleniowy z udziałem najlepszych karateka na świecie. 

Podziękowania za wsparcie wyjazdu dla Burmistrza Turku, Burmistrza Tuliszkowa, Wójta Kawęczyna, PGKiM Turek i Radnego Miejskiego Pawła Kwiatkowskiego, OZK Poznań i innych osób pragnących zachować anonimowość.

materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7
8

Podobne artykuły

Zawodnicy Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku...

Zawodnicy Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku...

16 wrz.
Pierwsze zawody Pucharu Polski za nimi!...

Pierwsze zawody Pucharu Polski za nimi!...

6 wrz.
Wspaniałe wakacje z judo. Klub Sportów i Sztuk...

Wspaniałe wakacje z judo. Klub Sportów i Sztuk Walk...

5 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama