piątek 10 lipca 2020

Filipa, Sylwany, Witalisa

reklama

Juniorzy starsi Tura 1921 Turek przegrywają na swoim terenie z Tulisią Tuliszków.

Juniorzy starsi Tura 1921 Turek przegrywają na swoim terenie z Tulisią Tuliszków.
 

W pierwszym meczu po przerwie związanej z pandemią podopieczni trenera Malińskiego ulegli Tulisii Tuliszków 2:5. Był to pierwszy mecz drużyny złożonej z chłopców rocznika 2004 i 2005. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Filip Litwin i Franek Tomaszak.

Choć to pierwszy z meczy sparingowy drużyny juniora B1 trener Maliński nie załamuje rąk. Porażkę tłumaczy nowym składem w którym zawodnicy z rocznika 2004 trenują od niespełna tygodnia. " Aż chce się powiedzieć, pierwsze koty za płoty. Faktem jest, że chłopcy z rocznika 2004 trenują z nami od tygodnia, i tak naprawdę jest ich tylko pięciu. Trzech z nich znalazło się dzisiaj w pierwszej jedenastce. Nasz zespół opiera się głównie na roczniku 2005” - informuje trener.

reklama

Selekcjoner kadry juniorów B1 Tura 1921 Turek zwraca uwagę na pierwszą połowę spotkania, która była wyrównana a słabszy okres gry miał miejsce dopiero po zmianach w drugiej połowie. „Dzisiaj rywalizowaliśmy z juniorem starszym (2003) a mimo to do przerwy utrzymywał się sprawiedliwy remis. Niestety po przerwie i dokonaniu kilku zmian, goście z Tuliszkowa przejęli inicjatywę na boisku i zasłużenie wygrali ten mecz. Myślę ,że jest to dla nas dobra lekcja. Na pewno się nie zniechęcimy, wyciągniemy wnioski i będziemy ciężej pracować, aby nasza gra była bardziej płynna a liczba błędów, która w dzisiejszym meczu była olbrzymia, została zniwelowana" - podsumował trener Maliński.

W rozgrywanym sparingu 18 czerwca w drużynie Tura zadebiutował zawodnik z rocznika 2006 Dawid Gołdyka. Dzięki współpracy trenerów Konrada Grzelaka i Macieja Malińskiego wyróżniający się zawodnicy z rocznika 2006 będą mieli okazje w nagrodę sprawdzić się w zespole juniorów (2004/2005) w pojedynczych spotkaniach. Pierwszym takim zawodnikiem jest Dawid Gołdyka, który zadebiutował w starszym zespole w meczu sparingowym z Tulisią Tuliszków, a nawet rozpoczął go w pierwszym składzie. Na mocy współpracy do kadry zespołu trampkarza starszego (2006) włączeni zostali dwaj zawodnicy rocznika 2006 Gracjan Szudzik i Konrad Lament, którzy poprzedni sezon spędzili w roczniku starszym. Ich doświadczenie w rywalizacji ze starszymi kolegami ma wspomóc zespół trampkarza w rozgrywkach ligi wojewódzkiej. Współpraca obu trenerów ma na celu rozwój indywidualny zawodników naszego klubu 

Tur 1921 Turek- Tulisia Tuliszków 2:5 (1:1), sparing juniora B1

reklama

Bramki:
0:1
 Oskar Bazela
1:1 Filip Litwin asysta Kacper Pietraszek
1:2 Tobiasz Grześkiewicz
1:3 Tobiasz Grześkiewicz
1:4 Krystian Bukowiecki
1:5 Krystian Bukowiecki
2:5 Franek Tomaszak asysta Filip Staszak

źródło: Tur 1921 Turek

Juniorzy starsi Tura 1921 Turek przegrywają na swoim terenie z Tulisią Tuliszków.

Podobne artykuły

Tur 1921 Turek remisuje bezbramkowo ze Zniczem...

Tur 1921 Turek remisuje bezbramkowo ze Zniczem...

8 lip.
Drużyny Tura 1921 Turek nie zwalniają tempa. W...

Drużyny Tura 1921 Turek nie zwalniają tempa. W...

6 lip.
Remis z Calisią i przegrana z Oranje Konin -...

Remis z Calisią i przegrana z Oranje Konin - kolejne...

26 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama