niedziela 24 stycznia 2021

Felicji, Roberta, Sławy

reklama

Obóz sportowo-rekreacyjny członków UKS Judo Tuliszków

Obóz sportowo-rekreacyjny członków UKS Judo Tuliszków - Zdjęcie nadesłane
Zdjęcie nadesłane 

W dniach 4-11 lipca Uczniowski Klub Sportowy Judo w Tuliszkowie zorganizował obóz sportowo-rekreacyjny dla dzieci i młodzieży w Mielnie. Mimo iż wytyczne dotyczące organizacji obozów sprawiły wiele trudności w organizacji, to tuliszkowskiej sekcji Judo i Akrobatyki Sportowej udało się zorganizować bezpieczny i pełen atrakcji obóz.

W obozie uczestniczyło trzydzieści osób, które realizowały program w atrakcyjnym miasteczku w Mielnie. Każdego dnia odbywały się zajęcia sportowe z akrobatyki sportowej i judo z podziałem na grupy, zawodnicy judo trenowali wraz z klubami UKS Miejska Górka i Biegański Jamniuk Gorzów Wielkopolski. Dzień rozpoczynał się od codziennego mierzenia temperatury, po czym odbywał się rozruch, śniadanie oraz zajęcia do południa i popołudniu. Oprócz treningów odbywały się także zajęcia na plaży, gdzie grano w piłkę siatkową, ringo czy kąpano się w morzu.

reklama

W trakcie obozu uczestnicy mieli okazję zwiedzić Kołobrzeg. Wtedy także odbył się rejs statkiem oraz zwiedzanie m.in. latarni morskiej czy pomnika zaślubin Polski z morzem. Oczywiście nie zabrakło spaceru po słynnym molo. Uczestnicy zwiedzili również Mielno i miejscowość Chłopy. W ostatni dzień obozu odbyło się ognisko oraz podsumowanie obozu, podczas którego wręczono każdemu uczestnikowi wspólne zdjęcie wraz z podpisem każdego obozowicza. Miłym akcentem obozu była wizyta brązowego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Montrealu, Mariana Tałaja, który w ostatnim czasie prowadził treningi w tuliszkowskiej sekcji judo.

Na obozie odbył się konkurs czystości - każdy pokój był codziennie sprawdzany o niezapowiedzianej godzinie, na koniec osoby z najlepsza liczbą punktów otrzymali nagrody w postaci książek i gier. Dodatkowym plusem było to, iż dzieci spędziły obóz bez telefonów co pomogło wzmocnić integrację wśród uczestników, bo zajęcia sportowe są ważne, ale znajomości i przyjaźnie nawiązane wśród dzieci i młodzieży zostają na lata.

Pragnę podziękować sponsorowi klubu, p. Jakubowi Kowalczykowi, prezesowi firmy IzoSerwis, p. Burmistrzowi GiM w Tuliszkowie i Ministerstwu Sportu i Turystyki za wsparcie obozu. Zapraszam serdecznie na kolejne atrakcje oraz zajęcia organizowane przez naszą sekcje podczas akcji ,,Wakacje z Judo’’. 
                                                                                                                                             
-Trener sekcji, Michał Gaj

reklama

 

Materiał nadesłany

Podobne artykuły

Kolejne sukcesy judoków z Tuliszkowa. Pojadą na...

Kolejne sukcesy judoków z Tuliszkowa. Pojadą na...

08-10-2020
Zawodniczki UKS Judo Tuliszków walczyły w...

Zawodniczki UKS Judo Tuliszków walczyły w Pucharze...

29-09-2020
Wakacje zawodników UKS Judo Tuliszków

Wakacje zawodników UKS Judo Tuliszków

27-08-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama