Agnieszki, Amalii, Czecha

Pouczające spotkanie drużyny Tur 1921 z Górnikiem Konin

Pouczające spotkanie drużyny Tur 1921 z Górnikiem Konin - Zdjęcie nadesłane
Zdjęcie nadesłane

W sparingu numer 8 drużyna Tur 1921 przegrywa z Górnikiem Konin B2 5:1. Bramkę dla turkowskiego zespołu po fenomenalnym podaniu Bartosza Tomczyka zdobył Nikodem Marciniak.

„Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Straciliśmy bramki po stałych fragmentach gry i schodziliśmy na przerwę z niekorzystnym wynikiem 1:2. Mimo to zdołaliśmy stworzyć sobie kilka bardzo dobry okazji strzeleckich, szkoda że tylko jedną udało się zamienić na gola. Zaraz po przerwie po raz kolejny tracimy bramkę po rzucie rożnym co ewidentnie podcina nam skrzydła. A od 60 minuty niestety totalnie opadamy z sił i mecz całkowicie zostaje zdominowany przez gospodarzy czego efektem są dwie kolejne bramki.

Mecze z tak wymagającymi przeciwnikami są dla nas dobrą lekcją, z której szybko musimy wyciągać wnioski. Do ligi zostało półtora miesiąca i po tym spotkaniu wiemy, że musimy znacznie większy akcent w kolejnych mikrocyklach treningowych stawiać na przygotowanie motoryczne. W innym przypadku nie będziemy konkurencyjnym zespołem w lidze wojewódzkiej. Na pewno się nie poddamy. Mocno wierze w tych chłopców i tą drużynę" - powiedział po meczu trener Maciej Maliński.

W skład drużyny Tura weszli: Filip Jarek (bramkarz), Norbert Jacaszek (obrońca), Tobiasz Adamczyk (obrońca), Marcel Czapnik (obrońca), Adam Oleksy (pomocnik), Patryk Cieślak (pomocnik), Filip Staszak (pomocnik),  Bartosz Tomczyk (pomocnik), Kacper Pietraszek (pomocnik), Franciszek Tomaszak (pomocnik), Nikodem Marciniak (napastnik), Jakub Skopiński (obrońca), Eryk Kosakowski (obrońca), Szymon Warzych (napastnik), Gabriel Janik (pomocnik), Kamil Krotowski (napastnik), Kamil Altman (obrońca).