sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Karatecy ze Strikera na Letnim Obozie Karate w Tucholi

Karatecy ze Strikera na Letnim Obozie Karate w Tucholi
 

Od 28 lipca do 2 sierpnia skromna, 3 osobowa reprezentacja Klubu Striker z Turku brała udział w Letnim Obozie Polskiej Federacji Kykokushin Karate w Tucholi. Przez 6 dni karatecy doskonalili swój kunszt walki. W składzie reprezentacji znalazła się Lena Dzieciątkowska oraz bracia Ariel i Kamil Więcławek. Obóz przeznaczony był dla osób zaawansowanych. 

Karate to nie tylko sport ale i sztuka walki, sposób życia. Tak jak olimpijskie sporty walki nastawione na rozwój dozwolonych technik używanych w walce sportowej, co można zaobserwować w boksie czy kickboxingu, karate sięga o wiele dalej. Poza czysty fizycznymi aspektami walki, w karate człowiek rozwija się również duchowo. Zwraca się uwagę nie tylko na walkę w formie uderzeń, kopnięć, bloków, rzutów, dźwigni,  służących do samoobrony ale rozwija się dodatkowe umiejętności ruchowe, takie jak operowanie różnymi przedmiotami (kije, tomfy, nunchaku i inne), zdolności medytacji, kontroli oddechu. 

reklama

Karate jako starożytna sztuka walki oparta na KAIZEN - ciągłym rozwoju, sprowadzę walkę do jednej techniki, która musi być skuteczna by obronić się przed przeciwnikiem, agresorem. W związku z tym ważna jest siła całego ciała – ZENTAI RYOKU. W przybliżeniu - Jedno uderzenie, jeden trup - One shot, one kill. Technika musi być tak wykonana by była skuteczna. 

Większość treningów na tym obozie skierowana była na przenoszeniu środka ciężkości-TANDEM, by maksymalnie wykorzystać potencjał swojego ciała. Ważny był balans, mobilność w stawach oraz gibkość. Oprócz tych fizycznych aspektów, wzbogacaliśmy swoje umiejętności o medytację, skupienie na napinaniu, naprężaniu oraz rozluźnieniu ciała przy jednoczesnym nabieraniu powietrza i wydychaniu podczas wykonywania technik walki. Takie umiejętności wymagają bardzo dobrej koordynacji ruchowej. 

„Mimo dwudziestu kilku letniemu obcowaniu z KARATE naszych instruktorów, cały czas uczymy się czegoś nowego. Rozwijamy się jako trenerzy i zawodnicy mimo sporego bagażu doświadczeń i to jest piękne. Ciągły rozwój!!! – mówił, trener Więcławek. 

reklama

Klub składa podziękowania za wsparcie naszego stowarzyszenia dla władz miasta Turek, dla wszystkich osób i firm, które na co dzień pomagają nam wspinać się ku wymarzonym sportowym celom. Bez Was nie byłoby nas! By szczyty zdobywać! Wśród nich są: Restauracja Pico Belo w Uniejowie,-Dźwig Met-Tomasz Piaseczny, Wojbud Piętno – Marcin Wojciechowski, FPE Systems, -InfoBase – systemy Informatyczne, Łukasz Milczarek oraz Waldek Werbiński, IzoSerwis – izolacje przemysłowe Jakub Kowalczyk, biuro rachunkowe PIT-Paweł Tylki, „GilTrans” Auto-Handel-Transport, Adrian i Eryk Gil, WłodarTRANS oraz Tomaszowi i Kacprowi Stolarskiemu. 

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Roman Gronowalski z KSiSW zdobywa czarny pas WKO

Roman Gronowalski z KSiSW zdobywa czarny pas WKO

14 wrz.
Pierwszy powiatowy egzamin Polskiego Związku...

Pierwszy powiatowy egzamin Polskiego Związku...

7 wrz.
Zawodnicy Klubu Sportów i Sztuk Walk na...

Zawodnicy Klubu Sportów i Sztuk Walk na...

6 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama