czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

16°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Karatecy ze Strikera na Letnim Obozie Karate w Tucholi

Karatecy ze Strikera na Letnim Obozie Karate w Tucholi
 

Od 28 lipca do 2 sierpnia skromna, 3 osobowa reprezentacja Klubu Striker z Turku brała udział w Letnim Obozie Polskiej Federacji Kykokushin Karate w Tucholi. Przez 6 dni karatecy doskonalili swój kunszt walki. W składzie reprezentacji znalazła się Lena Dzieciątkowska oraz bracia Ariel i Kamil Więcławek. Obóz przeznaczony był dla osób zaawansowanych. 

Karate to nie tylko sport ale i sztuka walki, sposób życia. Tak jak olimpijskie sporty walki nastawione na rozwój dozwolonych technik używanych w walce sportowej, co można zaobserwować w boksie czy kickboxingu, karate sięga o wiele dalej. Poza czysty fizycznymi aspektami walki, w karate człowiek rozwija się również duchowo. Zwraca się uwagę nie tylko na walkę w formie uderzeń, kopnięć, bloków, rzutów, dźwigni,  służących do samoobrony ale rozwija się dodatkowe umiejętności ruchowe, takie jak operowanie różnymi przedmiotami (kije, tomfy, nunchaku i inne), zdolności medytacji, kontroli oddechu. 

reklama

Karate jako starożytna sztuka walki oparta na KAIZEN - ciągłym rozwoju, sprowadzę walkę do jednej techniki, która musi być skuteczna by obronić się przed przeciwnikiem, agresorem. W związku z tym ważna jest siła całego ciała – ZENTAI RYOKU. W przybliżeniu - Jedno uderzenie, jeden trup - One shot, one kill. Technika musi być tak wykonana by była skuteczna. 

Większość treningów na tym obozie skierowana była na przenoszeniu środka ciężkości-TANDEM, by maksymalnie wykorzystać potencjał swojego ciała. Ważny był balans, mobilność w stawach oraz gibkość. Oprócz tych fizycznych aspektów, wzbogacaliśmy swoje umiejętności o medytację, skupienie na napinaniu, naprężaniu oraz rozluźnieniu ciała przy jednoczesnym nabieraniu powietrza i wydychaniu podczas wykonywania technik walki. Takie umiejętności wymagają bardzo dobrej koordynacji ruchowej. 

„Mimo dwudziestu kilku letniemu obcowaniu z KARATE naszych instruktorów, cały czas uczymy się czegoś nowego. Rozwijamy się jako trenerzy i zawodnicy mimo sporego bagażu doświadczeń i to jest piękne. Ciągły rozwój!!! – mówił, trener Więcławek. 

reklama

Klub składa podziękowania za wsparcie naszego stowarzyszenia dla władz miasta Turek, dla wszystkich osób i firm, które na co dzień pomagają nam wspinać się ku wymarzonym sportowym celom. Bez Was nie byłoby nas! By szczyty zdobywać! Wśród nich są: Restauracja Pico Belo w Uniejowie,-Dźwig Met-Tomasz Piaseczny, Wojbud Piętno – Marcin Wojciechowski, FPE Systems, -InfoBase – systemy Informatyczne, Łukasz Milczarek oraz Waldek Werbiński, IzoSerwis – izolacje przemysłowe Jakub Kowalczyk, biuro rachunkowe PIT-Paweł Tylki, „GilTrans” Auto-Handel-Transport, Adrian i Eryk Gil, WłodarTRANS oraz Tomaszowi i Kacprowi Stolarskiemu. 

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Zawodnicy Strikera przygotowują się do...

Zawodnicy Strikera przygotowują się do Mistrzostw...

18 wrz.
Mistrzowski Obóz Sportowy KyokuSHINkai  Karate EKO

Mistrzowski Obóz Sportowy KyokuSHINkai Karate EKO

14 wrz.
Zawodnicy KSiSW na zgrupowaniu kadry w Poznaniu

Zawodnicy KSiSW na zgrupowaniu kadry w Poznaniu

3 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama