wtorek 23 kwietnia 2024

Ilony, Jerzego, Wojciecha

UKS "Sprinter" Słodków w finale Nestle CUP w Poznaniu

UKS

W ubiegły piątek, 7 sierpnia, młodzież z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sprinter” Słodków, brała udział w finale wojewódzkim Nestle CUP w Poznaniu. Każdy z podopiecznych klubu pokazał się podczas zawodów z jak najlepszej strony uzyskując bardzo dobre wyniki.

Pucharowe zawody odbyły się w ramach akcji „Lekkoatletyka dla każdego”. Po zmaganiach z upałem oraz przeciwnikami, zawodnicy ze Słodkowa wrócili do domów z w dobrym nastroju oraz jednym medalem Roberta Kubki w rzucie piłeczką palantową, który z wynikiem 45,50 zajął drugie miejsce. Warto dodać, że Robert był najmłodszym zawodnikiem konkursu.

Czworo zawodników pobiło swój życiowy rekord. Zuzanna Kaźmierczak w biegu na 600 metrów dystans pokonała w czasie 1:51,42. Bartosz Rzempołuch w biegu na 300 metrów uzyskał czas 46,31, a Kacper Zając 100 metrowy dystans przebiegł w czasie 13,05, a Katarzyna Glapa w skoku w dal 4,01. W konkurencji skok w dal wzięła udział również Wiktoria Kaźmierczak - 4,34, Oliwia Budka bieg na 100 metrów pokonała w czasie 15,87, a Mateusz Kałużny piłeczką palantową rzucił 34 metry.