piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

8°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Pięć medali dla UKS Skoczek Władysławów na Mistrzostwach Powiatów Wielkopolski.

Pięć medali dla UKS Skoczek Władysławów na  Mistrzostwach Powiatów Wielkopolski.  - fot. UKS Skoczek Władysławów
fot. UKS Skoczek Władysławów 

Lekkoatleci z Władysławowa uczestniczyli w sobotę 19 wrzesnia br. w XXV Memoriale Bernarda Kobielskiego w Żerkowie będącego zarazem Mistrzostwami Powiatów Województwa Wielkopolskiego. Zawodnicy UKS Skoczek mogą sobotni występ zaliczyć do bardzo udanych zdobjąc łącznie 5 medali.

Organziowany od blisko 25 lat Memoriału Bernarda Kobielskiego w Żerkowie jest podsumowaniem całorocznej rywalizacji lekkoatletycznej klubów sportowych z całej Wielkopolski i nosi miano Mistrzostw Powiatów Województwa Wielkopolskiego. Rywalizacja w ramach zawodów obejmuje lekkoatletyczne dyscypliny w skład których wchodzą m.in.biegi na 100, 300, 600 i 1000 metrów, bieg przez płotki, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą i rzut oszczepem.

reklama

W tegorocznych zmaganiach w Żerkowie aż pięć medali udało się zdobyć zawodnikom Uczniowskiego Klubu Sportowego Skoczek Władysławów. Medale zodbyli: Damian Kuśmierek - złoto w skoku w dal z wynikiem 5.22 m, Antoni Robakowski - srebro w rzucie oszczepem z wynikiem 38,59 m oraz Mateusz Nijakowski, który uzyskał srebro w biegu na 1000 mterów z wynikiem 3. 07,10 s

Zobyto także dwa medale bązowe - Franciszek Grzymski w biegu na 600 metrów z wynikiem 1.52,80. oraz Wiktor Gronostaj w biegu na 300 m z wynikiem 43.10 s.

W zawodach z UKS Skoczek uczestniczyło 12 zawodników, w tym uczniowie Szkoły Podstawowej we Władysławowie oraz Szkoły Podstawowej w Paprotni. Wszyscy dzielnie walczyli zajmując wysokie miejsca. Wyjazd na zawody sfinansowany został przez Gminę Władysławów.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11

Podobne artykuły

TOP 3 spodni trekkingowych dla kobiet

TOP 3 spodni trekkingowych dla kobiet

29 wrz.
Przywieźli dwa brązowe medale! Zawodnicy UKS...

Przywieźli dwa brązowe medale! Zawodnicy UKS Skoczek...

28 wrz.
Młodzi lekkoatleci z powiatu tureckiego wrócili...

Młodzi lekkoatleci z powiatu tureckiego wrócili z...

12 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama