piątek 04 grudnia 2020

Barbary, Hieronima, Krystiana

reklama

Pięć medali dla UKS Skoczek Władysławów na Mistrzostwach Powiatów Wielkopolski.

Pięć medali dla UKS Skoczek Władysławów na  Mistrzostwach Powiatów Wielkopolski.  - fot. UKS Skoczek Władysławów
fot. UKS Skoczek Władysławów 

Lekkoatleci z Władysławowa uczestniczyli w sobotę 19 wrzesnia br. w XXV Memoriale Bernarda Kobielskiego w Żerkowie będącego zarazem Mistrzostwami Powiatów Województwa Wielkopolskiego. Zawodnicy UKS Skoczek mogą sobotni występ zaliczyć do bardzo udanych zdobjąc łącznie 5 medali.

Organziowany od blisko 25 lat Memoriału Bernarda Kobielskiego w Żerkowie jest podsumowaniem całorocznej rywalizacji lekkoatletycznej klubów sportowych z całej Wielkopolski i nosi miano Mistrzostw Powiatów Województwa Wielkopolskiego. Rywalizacja w ramach zawodów obejmuje lekkoatletyczne dyscypliny w skład których wchodzą m.in.biegi na 100, 300, 600 i 1000 metrów, bieg przez płotki, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą i rzut oszczepem.

reklama

W tegorocznych zmaganiach w Żerkowie aż pięć medali udało się zdobyć zawodnikom Uczniowskiego Klubu Sportowego Skoczek Władysławów. Medale zodbyli: Damian Kuśmierek - złoto w skoku w dal z wynikiem 5.22 m, Antoni Robakowski - srebro w rzucie oszczepem z wynikiem 38,59 m oraz Mateusz Nijakowski, który uzyskał srebro w biegu na 1000 mterów z wynikiem 3. 07,10 s

Zobyto także dwa medale bązowe - Franciszek Grzymski w biegu na 600 metrów z wynikiem 1.52,80. oraz Wiktor Gronostaj w biegu na 300 m z wynikiem 43.10 s.

W zawodach z UKS Skoczek uczestniczyło 12 zawodników, w tym uczniowie Szkoły Podstawowej we Władysławowie oraz Szkoły Podstawowej w Paprotni. Wszyscy dzielnie walczyli zajmując wysokie miejsca. Wyjazd na zawody sfinansowany został przez Gminę Władysławów.

Podobne artykuły

Lekkoatleci z UKS Skoczek Władysławów docenieni...

Lekkoatleci z UKS Skoczek Władysławów docenieni za...

1 grudz.
Sukces zawodników UKS Skoczek Władysławów na...

Sukces zawodników UKS Skoczek Władysławów na...

30 list.
Dobry występ UKS Sprinter na zawodach...

Dobry występ UKS Sprinter na zawodach...

30 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama