poniedziałek 20 września 2021

Eustachego, Faustyny, Renaty

8°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Sukcesy zawodników Striker Turek. Szymon Kałużny Mistrzem Polski PZKB

Sukcesy zawodników Striker Turek. Szymon Kałużny Mistrzem Polski PZKB
 

Prawie 350 seniorów i juniorów reprezentujących prawie 100 klubów z całego kraju uczestniczyło w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu w formule low Kick, które odbyły się w Starachowicach (województwo świętokrzyskie). Szymon Kałużny z klubu Striker Turek został Mistrzem Polski PZKB.

To był pierwszy turniej, który odbył się w czasie pandemii. Mimo obostrzeń zgromadził rekordową liczbę startujących. W kategorii seniorów walczyło 172 zawodniczek i zawodników, 98 w juniorach starszych i 79 w juniorach młodszych. Podczas mistrzostw nie mogło zabraknąć kickboxerów z Turku. Reprezentacja klubu w składzie: Aleksander Kowalczyk, Patryk Szulc oraz Szymon Kałużny przywiozła z turnieju dwa złote medale. W wagowych rywalizacjach uczestniczyło nawet po 25 osób. Już pierwszego dnia czyli w piątek 18 września, odbyły się aż 33 walki. W sobotę był maraton pojedynków, a w niedzielę pozostałe konkurencje.

reklama

Jako pierwszy w walkach barażowych uczestniczył Szymon Kałużny. W pierwszym pojedynku skonfrontował się z ośmiokrotnym mistrzem Polski PZKB, którego pokonał na punkty 3:0. By wejść do sobotniej strefy eliminacji, jeszcze tego samego dnia podjął kolejną walkę. Wygrał ją również stosunkiem 3:0. W eliminacjach lekko nie było, lecz także je udało się ukończyć bez porażki. Tym sposobem Szymon znalazł się w finałach. Po mocnym boju kickboxer został Mistrzem Polski PZKB w kategorii junior starszy do 67 kilogramów.

Drugim w kolejce po zwycięstwo był Patryk Szulc. Mimo nieszczęśliwego zakończenia trzymiesięcznych przygotowań spowodowanych chorobą zawodnika, która osłabiła jego kondycję, kickboxer przybył na turniej i oddał kawał serca w ringu. Ostatecznie przegrał w ćwierćfinale na punkty po pełnych trzech rundach mocnej walki. Z kolei bezkonkurencyjny okazał się Aleksander Kowalczyk, który pierwszy i ostatni pojedynek zakończył przed czasem. Tylko jeden z zawodników z grona jego przeciwników wytrwał do końca pojedynku półfinałowego. Eliminacje oraz sam finał nie wyszedł poza drugą rundę.

Przygotowania do zawodów trwały trzy miesiące. W tym czasie zawodnicy uczestniczyli w dwóch treningach dziennie, podczas których wylali hektolitry potu. Jednak wysiłki przyniosły zamierzony efekt. Już za trzy tygodnie na kickboxerów z Turku czekają kolejne wyzwania, w jeszcze twardszej i bardziej widowiskowej formule walki K-1.

reklama

Zarząd stowarzyszenia klubu Striker Turek dziękuje za wsparcie władzom miasta oraz osobom i firmom, które na co dzień pomagają zawodnikom wspinać się ku wymarzonym sportowym celom. 

Podobne artykuły

Zawodnicy Strikera przygotowują się do...

Zawodnicy Strikera przygotowują się do Mistrzostw...

18 wrz.
Udany występ lekkoatletów z powiatu na...

Udany występ lekkoatletów z powiatu na Mistrzostwach...

14 wrz.
Klub Striker podsumował aktywny okres wakacyjny

Klub Striker podsumował aktywny okres wakacyjny

1 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama