wtorek 20 kwietnia 2021

Agnieszki, Amalii, Czecha

10°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda na kolejne dni »
reklama

Sukcesy zawodników Striker Turek. Szymon Kałużny Mistrzem Polski PZKB

Sukcesy zawodników Striker Turek. Szymon Kałużny Mistrzem Polski PZKB
 

Prawie 350 seniorów i juniorów reprezentujących prawie 100 klubów z całego kraju uczestniczyło w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu w formule low Kick, które odbyły się w Starachowicach (województwo świętokrzyskie). Szymon Kałużny z klubu Striker Turek został Mistrzem Polski PZKB.

To był pierwszy turniej, który odbył się w czasie pandemii. Mimo obostrzeń zgromadził rekordową liczbę startujących. W kategorii seniorów walczyło 172 zawodniczek i zawodników, 98 w juniorach starszych i 79 w juniorach młodszych. Podczas mistrzostw nie mogło zabraknąć kickboxerów z Turku. Reprezentacja klubu w składzie: Aleksander Kowalczyk, Patryk Szulc oraz Szymon Kałużny przywiozła z turnieju dwa złote medale. W wagowych rywalizacjach uczestniczyło nawet po 25 osób. Już pierwszego dnia czyli w piątek 18 września, odbyły się aż 33 walki. W sobotę był maraton pojedynków, a w niedzielę pozostałe konkurencje.

reklama

Jako pierwszy w walkach barażowych uczestniczył Szymon Kałużny. W pierwszym pojedynku skonfrontował się z ośmiokrotnym mistrzem Polski PZKB, którego pokonał na punkty 3:0. By wejść do sobotniej strefy eliminacji, jeszcze tego samego dnia podjął kolejną walkę. Wygrał ją również stosunkiem 3:0. W eliminacjach lekko nie było, lecz także je udało się ukończyć bez porażki. Tym sposobem Szymon znalazł się w finałach. Po mocnym boju kickboxer został Mistrzem Polski PZKB w kategorii junior starszy do 67 kilogramów.

Drugim w kolejce po zwycięstwo był Patryk Szulc. Mimo nieszczęśliwego zakończenia trzymiesięcznych przygotowań spowodowanych chorobą zawodnika, która osłabiła jego kondycję, kickboxer przybył na turniej i oddał kawał serca w ringu. Ostatecznie przegrał w ćwierćfinale na punkty po pełnych trzech rundach mocnej walki. Z kolei bezkonkurencyjny okazał się Aleksander Kowalczyk, który pierwszy i ostatni pojedynek zakończył przed czasem. Tylko jeden z zawodników z grona jego przeciwników wytrwał do końca pojedynku półfinałowego. Eliminacje oraz sam finał nie wyszedł poza drugą rundę.

Przygotowania do zawodów trwały trzy miesiące. W tym czasie zawodnicy uczestniczyli w dwóch treningach dziennie, podczas których wylali hektolitry potu. Jednak wysiłki przyniosły zamierzony efekt. Już za trzy tygodnie na kickboxerów z Turku czekają kolejne wyzwania, w jeszcze twardszej i bardziej widowiskowej formule walki K-1.

reklama

Zarząd stowarzyszenia klubu Striker Turek dziękuje za wsparcie władzom miasta oraz osobom i firmom, które na co dzień pomagają zawodnikom wspinać się ku wymarzonym sportowym celom. 

Podobne artykuły

Klub Striker na konsultacjach kadry narodowej...

Klub Striker na konsultacjach kadry narodowej...

11 mrz.
Noworoczny egzamin Karate dla zawodników...

Noworoczny egzamin Karate dla zawodników Striker Turek

22 lt.
Bardzo dobry wynik judoków z Tuliszkowa na...

Bardzo dobry wynik judoków z Tuliszkowa na...

15 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama