piątek 17 września 2021

Franciszka, Lamberty, Narcyza

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Karate OYAMA dla dzieci to nie tylko sport

Karate OYAMA dla dzieci to nie tylko sport
 

Turkowski Klub Karate OYAMA przekonuje, że karate jest doskonałą szkołą charakteru i wsparciem rozwoju fizycznego dziecka już od 4 roku życia. Treningi z maluchami to ćwiczenia techniki i zabawy ruchowe. Co ważne, wbrew pozorom karate nie jest sportem kontuzyjnym.

W ostatnim czasie, wielu rodziców szczególnie obawia się o zdrowie swoich dzieci. Wielu wprost zapytuje, czy trening karate wiąże się z częstymi kontuzjami? Shihan Włodzimierz Rygiert 5 dan – Prezes Turkowskiego Klubu Karate OYAMA zapewnia, że na treningach bardzo rzadko dochodzi do jakichkolwiek kontuzji. Za to taki trening niesie ze sobą wiele korzyści dla dzieci, już od 4 roku życia.

reklama

Karate uczy dzieci dyscypliny i opanowania, koordynacji ruchowej, świetnie rozwija motorykę zwłaszcza u dzieci w wieku przedszkolnym. Efektem treningów jest też lepsza koncentracja, większa cierpliwość, dzieci uczą się wyznaczania i osiągania celów. Wielokrotnie o takich efektach treningów mówią rodzice małych karateków z Turkowskiego Klubu Karate OYAMA. Karate OYAMA warto trenować także dla efektów niewymiernych, a bardzo ważnych we współczesnym świecie. Mianowicie dziecko trenujące karate ma większe poczucie własnej wartości, w pozytywny sposób rozładowuje negatywne emocje i uczy się integracji w grupie pozaprzedszkolnej lub pozaszkolnej. Wielokrotnie też uzyskuje lepsze wyniki w nauce.

To wszystko mogą dziecku zapewnić trenerzy o wysokich umiejętnościach, jakich spotkać można w Turkowskim Klubie Karate OYAMA. Dowodem na wysoki autorytet, jaki wśród dzieci mają trenerzy jest fakt, że kiedy trener mówi, w sali (Dojo) jest cisza. Taka dyscyplina jest rzadko spotykana w szkole, podczas gdy w klubie jest naturalnym zachowaniem, efektem pracy wyjątkowych senseiów z czarnymi pasami. Podobnie jest na pływalni, gdzie raz w tygodniu dzieci, w zależności od wieku, oswajają się z wodą, uczą się pływać bądź doskonalą techniki pływania. To z kolei z instruktorem pływania, który dba o to, aby dzieciaki z zajęć na basenie wyniosły jak największe korzyści dla swoich organizmów.

Shihan Włodzimierz Rygiert 5 dan jest założycielem karate w Turku. On tworzył podwaliny tego sportu w Turku. Dzisiaj znajduje się w gronie najbardziej cenionych działaczy Karate w Polsce. Natomiast Turkowski Klub Karate OYAMA jest członkiem OYAMA Polskiej Federacji Karate oraz Polskiego Związku MuayThai i Polskiego Związku Kickboxingu. To gwarancja szkoleń dzieci, młodzieży i dorosłych na wysokim poziomie.

reklama

Zainteresowanych treningami zapraszamy do Turkowskiego Klubu Karate OYAMA przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Turku (wejście z prawej strony budynku – białe drzwi), kontakt telefoniczny 504 227 573, na nasz profil na Facebooku lub stronę www.karate.turek.pl. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po pełnej godzinie lub dłużej, kiedy jest tak fajnie, że tracimy poczucie czasu.

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Mistrzowski Obóz Sportowy KyokuSHINkai  Karate EKO

Mistrzowski Obóz Sportowy KyokuSHINkai Karate EKO

14 wrz.
Zawodnicy KSiSW na zgrupowaniu kadry w Poznaniu

Zawodnicy KSiSW na zgrupowaniu kadry w Poznaniu

3 wrz.
XXIX obóz sportowy Karate Shinkyokushinkai...

XXIX obóz sportowy Karate Shinkyokushinkai przeszedł...

18 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama