wtorek 20 października 2020

Ireny, Kleopatry, Witalisa

Porażka Tura 1921 Turek C1 na wyjazdowym spotkaniu w Koninie. Oranje Konin - Tur 1921 Turek 6:0

W kolejnym meczu rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Wojewódzkiej drużyna Tura 1921 Turek C1 wybrała się do Konina na mecz z Oranje, ubiegłorocznym mistrzem ligi wojewódzkiej, który gdyby nie pandemia koronawirusa walczyłby w barażu o Centralną Ligę Juniorów U15. Tur jako beniaminek ligi jechał z myślą nawiązania walki niezależnie od wyniku meczu.

Początek był bardzo dobry w wykonaniu Tura 1921 Turek, zawodnicy byli dobrze zorganizowani w defensywie wzajemnie się asekurując, udało się przeprowadzić również kilka groźnych kontrataków. Niestety w doliczonym czasie gry pierwszej połowy gospodarze po dośrodkowaniu z rzutu rożnego objęli prowadzenie. Bramka ta podcięła  skrzydła podopiecznym Konrada Grzelaka. Na drugą polowe zawodnicy wyszli zmotywowani, jednak Oranje wrzuciło wyższy bieg i w kilka minut Tur traci aż trzy bramki. Mimo niekorzystnego wyniku zespół z Turku stworzył sobie dwie, trzy doskonale sytuacje, które powinny zakończyć się chociaż jedną bramką. W końcówce rywale zdobyli jeszcze dwa gole i mecz zakończył się wynikiem 6-0. Gratulujemy drużynie rywali, bilans bramkowy 27-2 w pięciu meczach robi naprawdę wrażenie.

„Jechaliśmy do Konina walczyć o zwycięstwo tak jak w każdym meczu, mimo że wiedzieliśmy o tym że na ten moment Oranje przewyższa swoim poziomem większość zespołów w tej lidze strzelając w pierwszych kolejkach ponad 20 bramek. Na odprawie przed meczowej przytoczyliśmy sobie cytat „dopóki walczysz jesteś zwycięzcą”. Uważam, że chłopcy, mimo kryzysu na początku drugiej połowy dali z siebie wszystko i walczyli do samego końca meczu stwarzając sobie mimo wysokiego wyniku kilka dobrych okazji. W wielu momentach mimo presji rywali próbowali utrzymywać się przy piłce. Wiadomym było, że pojawią się błędy jednak jest to nieodłączny element piłki młodzieżowej. Gratuluje rywalom zwycięstwa, a swoim zawodnikom dziękuję za oddany wysiłek na boisku i pracujemy dalej!” – podsumował trener Grzelak.

źródło: Tur 1921 Turek