niedziela 25 października 2020

Ingi, Maurycego, Sambora

reklama

Mikołaj Wysocki z UKS Skoczek Władysławów na Mistrzostwa Polski U16

Mikołaj Wysocki z UKS Skoczek Władysławów na Mistrzostwa Polski U16
 

W dniach 26-27 września 2020 r w Słupsku odbyły się Mistrzostwa Polski U16 w Lekkiej Atletyce w których Gminę Władysławów reprezentował Mikołaj Wysocki w biegu na 1000m z przeszkodami .

Sam udział w Mistrzostwach Polski i znalezienie się wśród najlepszych lekkoatletów w Polsce to bardzo duże osiągnięcie. Mikołaj bieg zakończył na 19 miejscu poprawiając swój rekord życiowy w tej konkurencji. To był ostatni start Mikołaja w  barwach UKS Skoczek Władysławów, w którym zaczynał swą przygodę ze sportem. Mikołaj od września uczęszcza do Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. Bydgoskich Olimpijczyków w Bydgoszczy i trenuje w CWZS Zawisza Bydgoszcz pod okiem doświadczonego lekkoatlety i  trenera Sylwestra Niebudka.

reklama

Przed startem Mikołaj miał możliwość rozmowy z Marcinem Świercem- biegaczem długodystansowym i zawodnikiem polskiej kadry narodowej w biegach górskich, oraz Joanną Fiodorow – srebrną medalistką Mistrzostw Świata w Katarze 2019 w rzucie młotem, którzy udzielili mu ostatnich wskazówek przed biegiem. Udział w Mistrzostwach i zarazem spełnienie marzenia Mikołaja było możliwe dzięki rodzicom, którzy zapewnili synowi dojazd, oraz pokryli wszystkie koszty związane z udziałem w Mistrzostwach.

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Czwartkowe spotkania z lekkoatletyką we...

Czwartkowe spotkania z lekkoatletyką we Władysławowie

6 paźd.
Pięć medali dla UKS Skoczek Władysławów na...

Pięć medali dla UKS Skoczek Władysławów na...

23 wrz.
Medale dla UKS Sprinter Słodków na...

Medale dla UKS Sprinter Słodków na Mistrzostwach...

23 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama