Zachęcamy wszystkich do zakupu chryzantem na stoiskach przy cmentarzach.

sobota 31 października 2020

Augustyny, Łukasza, Urbana

reklama

Kolejne sukcesy judoków z Tuliszkowa. Pojadą na Mistrzostwa Polski

Kolejne sukcesy judoków z Tuliszkowa. Pojadą na Mistrzostwa Polski
 

Troje zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo w Tuliszkowie, podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Pile, awansowało do Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów Młodzych, które odbędą się  23 i 24 października w Zamościu.

Zawody odbyły się we wtorek, 6 października w pilskiej Państwowej Wyższej Szkole. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to najważniejsza z imprez sportowych w 2020 roku dla judoków z kategorii wiekowej Juniora Młodszego, dlatego jej uczestnikom zależało na tym, bo zająć czołowe miejsca podczas eliminacji. W mistrzostwach startowali zawodnicy z czterech województw: Wielkopolskiego, Dolnośląskiego, Opolskiego i Lubuskiego.

reklama

W imprezie wzięła udział również trójka sportowców z tuliszkowskiej sekcji judo: Julia Kocimska, Natalia Poprawska i Jan Antoniewicz. Natalia zdobyła srebrny medal w kategorii wagowej 63 kilogramów. Jan zajął piąte miejsce w kategorii wagowej 90 kilogramów, dlatego by awansować do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, musiał stoczyć dodatkową walkę, którą wygrał z zawodnikiem z Wrocławia.

Awans do rywalizacji uzyskała także Julia Kocimska, będąc jeszcze w kategorii wiekowej młodzik, dzięki zdobyciu brązowego medalu podczas Pucharu Polski w Piasecznie uzyskała możliwość startu w wyższej kategorii wiekowej.

Jak podkreśla trener sekcji Michał Gaj, wyjazd na zawody wsparł sponsor sekcji Jakub Kowalczyk z firmy IzoSerwis oraz Krzysztof Roman, burmistrz Tuliszkowa.

Podobne artykuły

Zawodnicy KSiSW na turnieju w Kowarach

Zawodnicy KSiSW na turnieju w Kowarach

z wczoraj
Zawodnicy UKS Judo na memoriale w Poznaniu

Zawodnicy UKS Judo na memoriale w Poznaniu

28 paźd.
Zawodnicy UKS Judo Tuliszków na Ogólnopolskiej...

Zawodnicy UKS Judo Tuliszków na Ogólnopolskiej...

26 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama