środa 20 stycznia 2021

Fabioli, Miły, Sebastiana

reklama

Czarny pas z 2 danem dla Pawła Wasiaka

Czarny pas z 2 danem dla Pawła Wasiaka
 

W styczniu tego roku sensei Paweł Wasiak z Turkowskiego Klubu Karate zdawał w Niemczech egzamin na 2 dan na czarnym pasie. Pandemia sprawiła, że nie było okazji do uroczystego wręczenia nowego pasa i certyfikatu. W związku z tym trener odebrał swój 2 dan dopiero w miniony piątek, 4 grudnia 2020 r.

Sensei Paweł Wasiak jest jednym z trenerów dzieci w Turkowskim Klubie Karate OYAMA. Ulubiony trener dzieciaków 18 stycznia tego roku, w niemieckim mieście Cottbus przystąpił do Egzaminu Mistrzowskiego OYAMA International Karate Federation. Wówczas stoczył zwycięsko 20 dwuminutowych walk oraz pozytywnie przeszedł egzamin z technik Oyama Karate. Po wyczerpującym egzaminie zdobył 2 dan, czyli drugą złotą belkę wyhaftowaną na czarnym psie, na którym w języku japońskim wyhaftowane jest także nazwisko posiadacza pasa.

reklama

Czarne pasy i certyfikaty w OYAMA Polska Federacja Karate wręczane są podczas dużych wydarzeń sportowych. Niestety, w tym roku takie wydarzenia nie odbywały się. Dlatego w piątek, 4 grudnia w Turkowskim Klubie Karate OYAMA odbywał się wyjątkowy trening.

Wyjątkowy, bo powiązany z uroczystością wręczenia senseiowi Pawłowi Wasiakowi certyfikatu i nowego czarnego pasa. Uczestnicy treningu gratulowali Pawłowi 2 dana i życzyli kolejnych sukcesów sportowych. Paweł Wasiak jest zdobywcom m.in. tytułu wicemistrza Polski w Kumite, w swojej kategorii wagowej.

W Turkowskim Klubie Karate OYAMA dzieci, młodzież i dorośli mają czterech trenerów z czarnymi pasami. Są nimi: Shihan Włodzimierz Rygiert 5 dan, sensei Paweł Wasiak 2 dan, sensei Marek Kruk 2 dan i sensei Robert Soliński 1 dan.

reklama

materiał rpasowy nadesłany

Podobne artykuły

Tytuł najlepszego karateki Wielkopolski 2020...

Tytuł najlepszego karateki Wielkopolski 2020 dla...

18 st.
Turniej

Turniej "Samuraja" w gminnych sekcji KSiSW

4 st.
Noworoczny Turniej Najmłodszych w KSiSW

Noworoczny Turniej Najmłodszych w KSiSW

30-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama