środa 24 kwietnia 2024

Bony, Horacji, Jerzego

Zawodnicy KSiSW na klubowym Pucharze Świata

W dniu 27 lutego rozegrano pierwszy klubowy Puchar Świata pod patronatem Światowej Organizacji Karate i Europejskiej Organizacji Karate w którym wystartowało ponad 1000 zawodników z całego świata. Nasz Klub reprezentowało troje doświadczonych zawodników.

Niespodziankę sprawił zawodnik Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku Wojciech Gadomski, który w systemie pucharowym wywalczył V-ce Mistrzostwo Pucharu Świata w Kata. Sukcesem pochwalić się może także Aleksandra Figurska która uplasowała się na V miejscu. Na 33 miejscu został sklasyfikowany Artur Kaczmarek . W klasyfikacji drużynowej klub KSiSW kierowany przez shihan Dariusza Jasiakiewicza zajął 23 miejsce na 112 sklasyfikowanych klubów z 5 kontynentów. Sukces jest tym większy, że Światowa Organizacja Karate skupia obecnie ponad 103 kraje, a na jej tle Polska jest jednym z liderów.

Zarząd Klubu składa serdeczne podziękowania dla naszych sponsorów i darczyńców: dla Burmistrza, Turku, Zarząd Powiatu , Wójta Gminy Turek , firmie Maks Pol, , Budros Pompy Ciepła , Bogdan Pastuszko EUCO – odszkodowania, Radnemu Miejskiemu Pawłowi Kwiatkowskiemu, PGKiM Turek, Getect SA Polska, sensei Tomaszowi Stankiewiczowi, OZK Poznań , rodzicom i innym osoba i instytucją pragnącym zachować anonimowość.