sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

12°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Dobry występ reprezentacji UKS Skoczek i Sprinter na Mistrzostwach w Żerkowie

Dobry występ reprezentacji UKS Skoczek i Sprinter na Mistrzostwach w Żerkowie
 

Gdy cała Polska w miniony weekend emocjonowała się sukcesami sportowców w ramach Halowych Mistrzostw Europy w Toruniu, także lokalnie mamy wiele powodów do dumy i radości. A to za sprawą dobrego występu zawodników UKS Skoczek Władysławów oraz UKS Sprinter Słodków na Mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych.

Wielkopolski Żerków od lat znany jest w środowisku lekkoatletycznym jako miejsce wielu imprez sportowych dla najmłodszych zawodników. W miniony weekend miasteczko gościło sportowców w ramach Mistrzostw Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych. Sukcesami w tegorocznej edycji zawodów mogą pochwalić się reprezentanci dwóch najprężniej działających Uczniowskich Klubów Sportowych w powiecie tj. „Skoczek” z Władysławowa oraz „Sprinter” ze Słodkowa. Srebro i brąz a także dobre czołowe lokaty w poszczególnych grupach wiekowych to bilans występu wspomnianych klubów w Żerkowie.

reklama

Na podium stanęli Bartosz Rzempołuch z UKS Sprinter zajmując II miejsce w kat. U-14 a także Franciszek Grzymski z UKS Skoczek Władysławów zajmując III miejsce także w kat. U-14. Pozostałe pozycję sportowców z powiatu Tureckiego to Antonina Dera (UKS Skoczek) w biegu na 1000 m w kat. U 14 przybiegła na metę na 22 miejscu. Damian Nijakowski (UKS Skoczek) w bardzo silnie obsadzonym biegu U 16 - 2000 m przybiegł na bardzo dobrym siódmym miejscu. Natomiast Stanisław Grzymski (UKS Skoczek) U 18 - 3000 m, ukończył bieg na 33 pozycji. uzanna Kaźmierczak (UKS Sprinter) -XI miejsce w kat U 14 oraz Amelia Wielgocka (UKS Sprinter) miejsce XVIII kat U-14. Również ambitnie pobiegli dwaj młodsi zawodnicy z Brzeźna: Fabian Grabarek i Gabriel Szczepaniak, którzy po raz pierwszy wystąpili w tak ważnych zawodach.

Ten i poprzednie sukcesy młodych sportowców to efekt ciężkiejpod okiem trenerów w osobach Roberta Rosiaka UKS Sprinter Słodków oraz Floriana Berlińskiego i Bartłomieja Wiśniewskiego z UKS Skoczek Władysławów. W każdym biegu uczestniczyło około 80 zawodników z całej Polski. Koszty przejazdu na zawody pokryło Starostwo Powiatowe. Przed młodymi zawodnikami kolejny sprawdzian w zbliżających się Mistrzostwach Województwa i Międzywojewódzkich w Biegach Przełajowych.

Podobne artykuły

Udany występ lekkoatletów z powiatu na...

Udany występ lekkoatletów z powiatu na Mistrzostwach...

14 wrz.
Ostatni sprawdzian UKS Sprinter przed...

Ostatni sprawdzian UKS Sprinter przed...

6 wrz.
Jakub Milczuk z UKS Skoczek na podium w...

Jakub Milczuk z UKS Skoczek na podium w...

1 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama