sobota 27 lipca 2024

Aureliusza, Natalii, Rudolfa

Dziewięć medali dla lekkoatletów z UKS Skoczek na Mistrzostwach Wielkopolski

Dziewięć medali dla lekkoatletów z UKS Skoczek na Mistrzostwach Wielkopolski - UKS Skoczek na Mistrzostwach Wielkopolski / fot UKS Skoczek Władysławów
UKS Skoczek na Mistrzostwach Wielkopolski / fot UKS Skoczek Władysławów

Podczas dwudniowych zmagań na stadionie lekkoatletycznym POSiR w Poznaniu, młodzi lekkoatleci z Uczniowskiego Klubu Sportowego" Skoczek" Władysławów, zdobyli dziewięć medali w kategoriach U16 i U18. Największe sukcesy odnieśli zawodnicy w biegach przez przeszkody oraz przez płotki.

Franciszek Grzymski w kategorii U16 triumfował na 1000 m przez przeszkody, osiągając czas 2.47,45, co jest najlepszym wynikiem w Polsce. W kategorii U18, Mateusz Nijakowski zdobył złoto na 2000 m przez przeszkody z czasem 6.09,99, zabrakło mu niespełna 2 sekund do minimum na Mistrzostwa Europy. Mateusz zdobył także srebrny medal na 800 m, kończąc bieg z czasem 2.00,14.

Dominika Grzelczak w kategorii U18 zdobyła srebro na 2000 m przez przeszkody, poprawiając swój rekord życiowy i wcześniej uzyskane minimum na Mistrzostwa Europy z wynikiem 7.09,07. Dominika zdobyła także brązowy medal w biegu na 3000 m, osiągając czas 10.36,37.

Antoni Pławiński zdobył srebro na 110 m płotki z czasem 15,24 oraz brąz na 200 m, ustanawiając rekord życiowy 23,25. Mateusz Szewczyński w kategorii U18 zdobył brązowy medal na 400 m płotki z czasem 59,54 oraz zajął czwarte miejsce na 110 m płotki z wynikiem 16,17, ustanawiając swój rekord życiowy.

Aleksander Zydorkiewicz zdobył brązowy medal w skoku wzwyż, osiągając wysokość 160 cm. W innych konkurencjach, Antoni Grzymski w kategorii U16 zajął czwarte miejsca na 110 m płotki oraz na 300 m płotki, poprawiając swoje rekordy życiowe. Jakub Świątek w kategorii U18 zajął piąte miejsce na 1500 m z czasem 4.43,41.

Patrycja Berlińska zajęła szóste miejsce na 80 m płotki, ustanawiając rekord życiowy 13,54 oraz czternaste miejsce w skoku w dal z wynikiem 4,38 m. Łucja Tomczyk zajęła ósme miejsce w rzucie młotem z wynikiem 32,38 m. Jan Bąk zajął dwunaste miejsce na 800 m z czasem 2.24,06. Kontuzja Kamila Kmiecia ograniczyła dorobek medalowy zespołu.

Sportowcy UKS Skoczek Władysławów wykazali się ogromnym zaangażowaniem i umiejętnościami, zdobywając dziewięć medali na Mistrzostwach Wielkopolski. Gratulujemy wszystkim zawodnikom sukcesów i życzymy powodzenia w nadchodzących Mistrzostwach Polski LZS we Włocławku oraz na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Lublinie. Zawody zostały współfinansowane przez Gminę Władysławów.

źródło: UKS Skoczek Władysławów