sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

12°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Finał baraży o II ligę nie dla Wicemistrzyń Wielkopolski. Zdobyte doświadczenie zaprocentuje.

Finał baraży o II ligę nie dla Wicemistrzyń Wielkopolski. Zdobyte doświadczenie zaprocentuje.
 

Wicemistrzynie Wielkopolski w piłce siatkowej UKS Piątka Turek już po półfinałach w Słupsku. Mimo dobrego zaprezentowania się w turnieju zawodniczkom Piątki nie udało się awansować do turnieju finałowego o 2 ligę.

Po sezonie ligowym III ligi siatkówki kobiet w którym podopieczne Ewy Książki oraz Andrzeja Malczewskiego wywalczyły historyczny tytuł Wicemistrzyń Wielkopolski przyszedł czas na turnieje premiujące awansem do ligi wyższej. Zawodniczki UKS Piątka Turek w miniony weekend w Słupsku zmierzyły się w turnieju półfinałowy z gospodarzami TPS Czarni Słupsk oraz dwoma innymi zespołami MUKS Sari Żory i MKS Koszalin. Tylko zespoły z dwóch pierwszych miejsc mogły awansować do turnieju finałowego. Zawodniczkom z Turku nie udało się to zadanie.

reklama

UKS Piątka Turek zajął ostatecznie 3 miejsce w turnieju, wygrywając spotkanie z MKS Koszalin (3:1) oraz ulegając gospodarzom Czarnym Słupsk (1:3) i zwycięzcom turnieju Sari Żory (0:3) .Zespół z Turku choć odpadł z dalszych rozgrywek o II ligę to jednak sam udział w turnieju oraz zdobyte doświadczenie z pewnością będą procentować. Dziewczęta "z marszu" trafiły na parkiet w Słupsku, bez możliwości choćby jednodniowej aklimatyzacji. Powodem są ograniczone środki finansowe do jakimi dysponuje klub.

-Podsumowując turniej należy stwierdzić, że poziom sportowy był wysoki, sami jesteśmy ciekawi czy ktoś z naszego półfinału awansuje do II ligi (turniej finałowy odbędzie się w weekend majowy). Nasze dziewczyny zagrały dobry turniej, aczkolwiek mogło być lepiej, o ile zespół z Żor był poza zasięgiem wszystkich zespołów, to mecz ze Słupskiem okazał się meczem o 2 miejsce premiowane awansem do turnieju finałowego. Zadając sobie pytanie czego zabrakło, odpowiedź jest prosta „Doświadczenia”, nasz zespół to młodzież wzmocniona jedną seniorką. Dziewczyny widzą postęp, zespół seniorek istnieje dopiero drugi sezon i sam awans do turnieju półfinałowego o II ligę to sukces tego zespołu i naszego klubu. Zebrane doświadczenie zaprocentuje w przyszłości.- podsumowują turniej trenerzy Piątki Turek.

Tegoroczny sukces dziewcząt z Piątki Turek to dobry synoptyk na kolejne sezony siatkarskich zmagań. Trzeba mocno podkreślić, że to dopiero drugi sezon kiedy seniorki z Turku walczą w rozgrywkach ligowych. Brak doświadczenia, słabe wsparcie finansowe oraz pomoc ze strony miasta, a także skromna ilość sponsorów nie przeszkodziły by po zaledwie dwóch sezonach osiągnąć historyczny sukces jakim jest tytuł Wicemistrzyń Wielkopolski. To wielki powód do dumy dla zawodniczek oraz rodziców. Dumni z wyników są także trenerzy w osobach Ewy Książki, Andrzeja Malczewskiego oraz Piotra Masiery. Bez ich zaangażowania i determinacji nie było by to wszystko możliwe.

reklama

Namawiamy wszystkich miłośników siatkówki do śledzenia poczynań zespołów UKS Piątka Turek w nadchodzącym sezonie a potencjalnych sponsorów zachęcamy do wspiercia finansowego.

Podobne artykuły

Kadetki UKS Piątka Turek zdobywają Warszawę!...

Kadetki UKS Piątka Turek zdobywają Warszawę!...

7 wrz.
Wiele radości najmłodszych na sobotnim

Wiele radości najmłodszych na sobotnim "Pikniku...

6 wrz.
Miłośnicy siatkówki plażowej rywalizowali w...

Miłośnicy siatkówki plażowej rywalizowali w...

6 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama