sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

12°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Tur 1921 Turek reaktywuje drużynę seniorów. Celem budowa stabilnego teamu!

Tur 1921 Turek reaktywuje drużynę seniorów. Celem budowa stabilnego teamu! - fot. Archiwum Turek.net.pl
fot. Archiwum Turek.net.pl 

Decyzją Zarządu Tura 1921 Turek w sezonie 2021/2022 nastąpi reaktywują zespołu seniorów. Drużyna rozpocznie rywalizacjeę na poziomie B-klasy i opierać się będzie głównie na zespole aktualnych juniorów klubu, a także młodych zawodnikach z powiatu tureckiego.

Misję zbudowania zespołu Zarząd powierzył trenerowi Konradowi Grzelakowi, a w sztabie szkoleniowym znalazł się również trener Maciej Maliński, są to trenerzy prowadzący do tej pory najstarsze roczniki w naszym klubie.

reklama

- Głównym powodem dla którego reaktywujemy drużynę seniorów jest fakt, że w tym momencie 16 letni chłopak z Turku, jeśli chce rozwijać swoją piłkarską pasję to musi jeżdzić do Malanowa, Dobrej czy Przykony. Żaden piłkarski klub w naszym mieście nie zapewnia możliwości gry tej grupie wiekowej. Wychodzimy więc naprzeciw oczekiwaniom i tworzymy taką drużynę w której każdy będzie mógł dalej cieszyć się grą w piłkę. Dlatego zachęcamy również najmłodszych adeptów piłkarskich, aby dołączyli już dziś do Tura 1921 Turek, aby za kilka lat mogli tworzyć drużynę, która miejmy nadzieję stanie się dumą naszego miasta. Drużynę w której będziemy oklaskiwać sąsiadów, przyjaciół czy chłopców z osiedla. - informuje w komunikacie Zarząd Tur 1921 Turek.

Przypomnijmy, Tur 1921 Turek w związku z ograniczonymi środkami finansowymi, bardzo słabym wsparciem ze strony samorządów lokalnych w zeszłym sezonie podjął decyzję o zakończeniu działalności drużyny seniorów. Klub deklarował wówczas skupienie się na pracy z młodzieżą. Okazuje się jednak, że budowany od lat zapał do sportu i gry w piłkę nożną wśród młodych mieszkańców miasta i powiatu przynosi efekty. Potrzeba stworzenia kolejnego szczebla spotowej edukacji jakim jest właśnie drużyna seniorska staje się faktem.

Konrad Grzelak, trener seniorów wskazuje na priorytety jakimi są na chwilę obecną zbudowanie silnej i stabilnej drużyny oraz dalsze szkolenie starszych roczników w nowych warunkach. -Jeśli chodzi o cele sportowe nie wybiegamy jednak daleko w przyszłość, na ten moment naszym głównym celem jest zbudowanie stabilnego, młodego zespołu na miarę możliwości organizacyjnych Klubu. Budujemy drużynę na aktualnych juniorach, którzy występują w lidze wojewódzkiej, ale szukamy również zawodników ambitnych z naszego powiatu, którzy chcieliby spróbować swoich sił w nowym zespole i wspólnie uczestniczyć w projekcie odbudowy piłki seniorskiej w Turku - informuje Grzelak.

reklama

W związku z reaktywacją drużyny Tur 1921 Turek zaprasza byłych wychowanków do tworzenia nowego projektu. -Jeśli masz ukończone minimum 16 lat być może grałeś w przeszłości w naszym Klubie i chciałbyś uczestniczyć w projekcie odbudowy piłki seniorskiej w Turku zapraszamy! - informuje klub.

Kontakt dla zainteresowanych osób: 721-936-055- trener drużyny seniorów. Pozostałe drużyny +48 730 147 420 - kierownik Klubu.

Podobne artykuły

Paweł Młynarski odznaczony Złotą Honorową...

Paweł Młynarski odznaczony Złotą Honorową Odznaką...

13 wrz.
Sportowo-kulturalny weekend w powiecie. Na co...

Sportowo-kulturalny weekend w powiecie. Na co warto...

10 wrz.
Aktywny weekend drużyn Tura 1921 Turek....

Aktywny weekend drużyn Tura 1921 Turek. Zwycięstwo i...

6 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama