środa 23 czerwca 2021

Albina, Wandy, Zenona

22°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

XXII Liceliada dla chłopców i dziewcząt z I Liceum Ogólnokształcącego w Turku.

XXII Liceliada dla chłopców i dziewcząt z I Liceum Ogólnokształcącego w Turku.
 

W dniach 20 i 21 maja 2021 roku w Hali Sportowej OSiR przy ulicy Parkowej 3 w Turku zostały rozegrane Mistrzostwa Rejonu Konińskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt oraz Chłopców - XXII LICEALIADA.

Bezkonkurencyjne okazały się drużyny zarówno dziewcząt jak i chłopców z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Turku, które zajęły pierwsze miejsca i będą reprezentować Powiat Turecki w Finale Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego.

reklama

Zawodniczki I LO pokonały w setach 3:0, drużynę Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie, tym samym zapewniając sobie start w Mistrzostwach Wielkopolski. W ślad za koleżankami ze szkolnej ławki poszli chłopcy z I LO, którzy zostali mistrzami Rejonu Konińskiego w Piłce Siatkowej pokonując 2:0 II Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego.

Puchary i pamiątkowe dyplomy reprezentantkom wręczyli: Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Turku, p. Sławomir Kosobudzki oraz Wicedyrektor I LO w Turku, p. Zbigniew Ryczyński.

Skład drużyny I LO chłopców: Michał Buchelt, Bartosz Ćwikliński, Dawid Jasiakiewicz, Hubert Kaczkowski, Wiktor Kapusta, Kacper Kuśmirek, Wojciech Ślósarski, Bartosz Witkowski, Jakub Wojciechowski, Miłosz Zieliński – trener Zbigniew Ryczyński

reklama

Skład drużyny I LO dziewcząt: Klaudia Ginter, Kornelia Janczak, Klaudia Jasiak, Daria Kaczkowska, Weronika Karolak, Aniela Kurzawa, Julia Lubas, Gabrysia Perlińska, Patrycja Szewczyk, Julia Zięba – trener Katarzyna Małachowska.

Sędziowie : Waldemar Staszak, Rafał Buchali, Tadeusz Pakos

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim zawodniczkom za sportową walkę podczas zawodów i przestrzeganie reżimu sanitarnego, w tym trudnym czasie zagrożenia epidemicznego, a także władzom Powiatu Tureckiego i Miasta Turku za umożliwienie rozegrania meczu w Hali Sportowej w Turku. Organizator - SZS Rejon Konin – Koordynator ds. Sportu Mariusz Wachowicz

źródło/fot.: Powiat Turecki - Sport

Podobne artykuły

Młodziczki GKS Kasztelani Brudzew Mistrzyniami...

Młodziczki GKS Kasztelani Brudzew Mistrzyniami...

7 czerw.
I miejsce dziewcząt z ZS-P w Słodkowie na...

I miejsce dziewcząt z ZS-P w Słodkowie na...

2 czerw.
Młodziczki z UKS Piątka 5-tą drużyną...

Młodziczki z UKS Piątka 5-tą drużyną Wielkopolski w...

27 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama