sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Miłośnicy siatkówki plażowej rywalizowali w Powiatowym Turniej Piłki Siatkowej Plażowej

Miłośnicy siatkówki plażowej rywalizowali w Powiatowym Turniej Piłki Siatkowej Plażowej
 

Po 6 latach przerwy Starostwo Powiatowe w Turku reaktywowało turniej siatkówki plażowej. Inicjatorką była pani Joanna Matusiak, pracownik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Turku. Do turnieju zgłosiło się 10 par męskich i 4 pary kobiece. W sobotę 3 lipca 2021 r. na kompleksie boisk do siatkówki plażowej przy ulicy Armii Krajowej 1, przystąpiono do rywalizacji w zawodach.

W turnieju kategorii męskiej wystartowało 10 duetów, które rywalizowały systemem brazylijskim do dwóch przegranych spotkań. Po zaciętych 18 spotkaniach w turnieju poznaliśmy pierwsze cztery pary w turnieju o Puchar Starosty Tureckiego.

Klasyfikacja końcowa na pierwszych czterech miejscach:
1. Bangrowski Krystian / Szymczak Hubert – Stawiszyn
2. Lisiecki Przemysław / Wlazik Marcin – Września
3. Kukulski Konrad / Marciniak Wiktor – Koło
4. Nowak Hubert / Jachowicz Franciszek – Warta
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Krystian Bangrowski.

reklama

Start w turnieju kategorii kobiecej zapowiedziały 4 pary, po lekturze zgłoszeń okazało się, że jest to rywalizacja sportowa byłych zawodniczek MKS MOS Turek i jednej zawodniczki z UKS „Piątka” Turek. Po bardzo wyrównanej i zaciętej rywalizacji klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

1. Nowak Katarzyna / Malczewska Nikola - Turek
2. Kaczorowska Aleksandra / Dominiak Anna - Turek
3. Rybarczyk Jowita ( Kórnik) / Kucia Sylwia (Turek)
4. Pęczkowska Karolina (Inowrocław) / Niespodziańska Monika (Turek)

Najlepszą zawodniczką turnieju została Katarzyna Nowak.

Za zajęcie miejsc I – III drużyny otrzymały okolicznościowe medale, puchary i dyplomy oraz nagrody finansowe ufundowane przez Starostę Tureckiego oraz Burmistrza Miasta Turku. Ponadto, spośród uczestników, którzy w turnieju zajęli dalsze miejsca, zostały rozlosowane atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zawodnicy reprezentowali wysoki poziom sportowy, co bezpośrednio przełożyło się na zadowolenie ze strony kibiców oraz zaproszonych gości. Obecni byli świadkami wielu ciekawych zmagań sportowych i nieszablonowych akcji. Sami startujący byli bardzo zadowoleni z możliwości uczestnictwa w turnieju oraz prosili o zorganizowanie kolejnej edycji.

reklama

Podczas turnieju strażacy Komendy Powiatowej PSP w Turku przeprowadzili pokaz ratownictwa medycznego oraz Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej.

Zawody sędziowali sędziowie Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej z uprawnieniami sędziów plażowych: Alicja Urbańska (Śrem), Antoni Kuś (Gostyń), Norbert Idkowiak (Dolsk), Krzysztof Kokot ( Ostrów Wlkp.), Sławek Marcin (Dolsk), Rafał Buchali (Turek).

źródło: Starostwo Powiatowe w Turku

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7
8
9
10

Podobne artykuły

Nocne granie i pomaganie. Rekordowy wynik IV...

Nocne granie i pomaganie. Rekordowy wynik IV...

18 wrz.
Szymczak i Bangrowski zwycięzcami Gminnych...

Szymczak i Bangrowski zwycięzcami Gminnych...

27 lip.
Trójka z Piątki Turek ósma w Polsce!

Trójka z Piątki Turek ósma w Polsce!

6 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama