wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wyprawa z historią w tle czyli Rajd Rowerowy "Śladami umocnień Przedmościa Koło"

Wyprawa z historią w tle czyli Rajd Rowerowy
 

Dnia 25 lipca o godzinie 15.00 z parkingu Urzędu Miasta w Turku wyruszył rajd rowerowy „Śladami umocnień Przedmościa Koło”.

Trasa wyznaczona przez organizatorów poprowadziła uczestników przez Zdrojki Lewe, Grabieniec, lasami Nadleśnictwa Turek, aż do miejscowości Kamionka. Tutaj wśród gęstwin leśnych odszukane zostały polskie wrześniowe schrony polowe: obserwacyjne jedno i dwutradytorowe oraz czwarty rodzaj schronu do prowadzenia ognia czołowego. Po zapoznaniu się z historią powstania umocnień linii „Przedmościa Koło” oraz z tajnikami budowy schronów, grupa ruszyła w kierunku Władysławowa, aby tam podziwiać chyba jedyny w Polsce schron odwrócony do góry nogami. Tu można było zapoznać się z techniką budowy fundamentów tych umocnień. Droga powrotna poprowadziła uczestników przez Izabelin, dalej Małoszynę oraz Grabieniec i na parking leśny, gdzie po czterech godzinach jazdy oczekiwał na uczestników grill – ciepłe kiełbaski i kaszanka oraz chleb ze smalcem i ogórki. Wszyscy ochoczo stanęli do kolejki i w oczekiwaniu na swoją porcję wymieniali się spostrzeżeniami z trasy.

reklama

Przypomnieć należy, iż na starcie stanęło 50 uczestników rajdu od dzieci przez młodzież i osoby dorosłe, a organizatorami rajdu byli: Samorząd Miasta Turek, Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera, PTTK oddział Turek, Miejska Biblioteka Publiczna w Turku, Miejski Dom Kultury w Turku oraz OSP Turek.

źródło: UM Turek

Podobne artykuły

Rajd rowerowy i festyn w ramach akcji...

Rajd rowerowy i festyn w ramach akcji #SZCZEPIMYsię...

23 sierp.
Imprezowy armagedon nadchodzi.  Trzy dni...

Imprezowy armagedon nadchodzi. Trzy dni koncertów,...

5 sierp.
Rajd rowerowy

Rajd rowerowy "Kilka sołectw - jedna gmina". Kolejna...

26 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama