wtorek 27 września 2022

Damiana, Mirabeli, Wincentego

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Jakub Milczuk z UKS Skoczek na podium w Mistrzostwach Polski U18. Dobry występ Mikołaja Wysockiego.

Jakub Milczuk z UKS Skoczek na podium w Mistrzostwach Polski U18. Dobry występ Mikołaja Wysockiego.
 

W rozgrywanych w dniach 28-30 lipca we Włocławku 53 Mistrzostwach Polski w kategorii U18, życiowy sukces osiągnął reprezentujący powiat turecki zawodnik UKS Skoczek Władysławów Jakub Milczuk.

Zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego we Władysławowie uzyskał prawo startu na dystansie 400 metrów przez płotki oraz 110 metrów przez płotki. Pierwszego dnia Jakub rywalizował na dystansie 400 metrów. Rezultat osiągnięty przez Milczuka pozwolił mu wywalczyć awans do finału B i 10 miejsce. Natomiast ostatniego dnia mistrzostw do rywalizacji przystąpili najlepsi płotkarze na dystansie 110 metrów. Jakub przyjechał na zawody z 10 wynikiem. Już w eliminacjach znacznie poprawił rekord życiowy i awansował do finału z 5 czasem. Finał to już wspaniała walka Jakuba. Podopieczny Bartłomieja Wiśniewskiego, uzyskał czas 14.06 co pozwoliło mu wywalczyć brązowy medal!

reklama

W zawodach dobry występ zaliczył także wychowanek UKS Skoczek, mieszkaniec gminy Władysławów Mikołaj Wysocki. Trenujący na codzień w CWKS Zawisza Bydgoszcz Mikołaj startował w konkurencji 2000 m z przeszkodami i zakończył swój wystę na 24 miejscu pobijając swój rekord życiowy w tej konkurencji. Już sama kwalifikacja do Mistrzostwach Polski to duży sukces dla młodego sportowca. Mikołaj to wychowanek UKS Skoczek Władysławów, który obecnie trenuje w CWKS Zawisza Bydgoszcz SL pod okiem doświadczonego trenera i lekkoatlety Sylwestra Niebudka.

Foto: Kuźnia Kadru / UKS Skoczek

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7

Podobne artykuły

Młodzi lekkoatleci z powiatu tureckiego wrócili...

Młodzi lekkoatleci z powiatu tureckiego wrócili z...

12 wrz.
Dofinansowanie na obóz i buty. Sprinter ze...

Dofinansowanie na obóz i buty. Sprinter ze Słodkowa...

6 wrz.
Reaktywacja Zydorkiewicza i czternaście...

Reaktywacja Zydorkiewicza i czternaście życiówek...

30 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama