wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Seniorzy Tura 1921 Turek przygotowują się do sezonu.

Seniorzy Tura 1921 Turek przygotowują się do sezonu.
 

W pierwszym sparingu na własnym boisku świeżo budowana drużyna seniorów Tur 1921 Turek zremisowała z Piastem Grodziec (A-klasa) 2-2. Bramki zdobyli Franek Tomaszak, Paweł Fabiański. W sparingu wystąpiło 22 zawodników.

Pierwotnie rywalem podopiecznych Konrada Grzelaka miała być drużyna SP Widzew (junior starszy), jednak goście poprosili o przełożenie sparingu na inny termin. Był to drugi sprawdzian seniorów Tura. W pierwszym wyjazdowym sparingu zawodnicy Tura rywalizowali ze Zniczem Władysławów. Mecz zakończył się wówczas zwycięstwem Tura 3-2. W drugim sparingu także na wyjeździe seniorzy Tura 1921 Turek pokonali Spartę Konin (A1-A2) 4-1. W sparingu udział wzięło 20 zawodników.

reklama

Rozlosowano pary pierwszej rundy Pucharu Polski strefy konińskiej. Seniorzy Tura zmierzą się u siebie z Wartą Kramsk (A-klasa). Termin spotkania zostanie podany wkrótce.

Warto także odnotować informację o wsparciu finansowym jakie uzyskał klub ze strony Urzędu Miasta w Turku i Starostwa Powiatowego. Władze miasta na realizację projektów w ramach działalności klubu Tur 1921 Turek postanowiły wesprzeć dodatkową dotacją w wysokości 15 tysięcy złotych. Podobnie Powiat Turecki przekazał klubowi grant w wysokości 17 tysięcy złotych na szkolenie dzieci i młodzieży, oraz udział w zawodach sportowych.

Przypominamy także o wakacyjnym turnieju organizowanym przez Tur 1921 Turek i Miasto Turek. Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Turek dla zawodników w kategorii „orlik młodszy” rocznik 2012 i młodsi odbędzie się na orliku przy ulicy Broniewskiego 5. Zawody odbędą się w ramach tegorocznych Dni Turku i Gminy Turek już w przyszły weekend.

reklama

fot.: Tur 1921 Turek

Podobne artykuły

Paweł Młynarski odznaczony Złotą Honorową...

Paweł Młynarski odznaczony Złotą Honorową Odznaką...

13 wrz.
Sportowo-kulturalny weekend w powiecie. Na co...

Sportowo-kulturalny weekend w powiecie. Na co warto...

10 wrz.
Aktywny weekend drużyn Tura 1921 Turek....

Aktywny weekend drużyn Tura 1921 Turek. Zwycięstwo i...

6 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama