wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

XXIX obóz sportowy Karate Shinkyokushinkai przeszedł do historii

XXIX obóz sportowy Karate Shinkyokushinkai przeszedł do historii
 

XXIX obóz sportowy Karate Shinkyokushinkai przeszedł do historii. Tym razem 140 karateka spotkało się w Pobierowie w Ośrodku Sportowym „Młodzi Herosi”. Głównym celem było przygotowanie zawodników do nowego sezonu sportowego i praca nad techniką i kondycją.

W programie obozu dużo czasu przeznaczono na doskonalenie techniki kata, które było trenowane w ośmiu grupach z podziałem ze względu na pasy. Każdy dzień rozpoczynał się porannym rozruchem, który pomagał się przebudzić i naładować baterie na cały dzień. Były poranki, gdzie treningi odbywały się nad morzem i plaży jak i również na miejskiej hali sportowej, która była dla naszej dyspozycji. Był też turniej w siłowaniu na ręce czy przeciąganiu liny na plaży między grupami zakończony nagrodami. Tradycyjnie odbył się chrzest na samuraja dla 70 karateków, którzy pierwszy raz przyjechali na obóz. Nie było im straszne przechodzenie po torze z różnymi przeszkodami. Było również wieczorne disco, grill i grupowe tańce oraz kabarety w grupach zakończone super nagrodami. W ramach regeneracji między treningami obozowicze korzystali z plażowania i kąpieli morskich pod okiem naszych doświadczonych ratowników WOPR. Uczestnicy otrzymali obozową koszulkę z super grafiką i czepek zapewniający bezpieczeństwo.

reklama

W ostatni dzień odbył się trening mocno nocny w godzinach 1.00 do 2.00 na plaży pośród blasku księżyca, który przyniósł wiele wrażeń i wzbudził super emocje. Ten test odwagi i dyscypliny zaliczyli wszyscy uczestniczący w obozie. 80 najlepszych karateka zaliczyło egzamin na wyższe stopnie zakończony walkami kontaktowymi, które były na bardzo wysokim poziomie. W ramach zajęć profilaktycznych odbyło się kilka spotkań z p. Darią - psychologiem dziecięcym. W trakcie zajęć podpowiadała jak radzić sobie z negatywnymi emocjami i uzależnieniem od smartfonów i komputerów. Brak telefonów komórkowych w trakcie naszego obozu sportowego to nasz priorytet. Po dziewięciu dniach wszyscy wyjeżdżali z podniesionym czołem , dzielni i odważni. Zajęcia prowadzili medaliści Mistrzostw Polski, uczestnicy Mistrzostw Świata i doświadczeni szkoleniowcy z Okręgowego Związku Karate w Poznaniu.

Już niebawem obóz szkoleniowy dla młodzieży i dorosłych w Kielcach plus egzamin na czarne pasy oraz kolejne zgrupowanie OZK Poznań, tym razem w Karkonoszach – zapisy ruszyły.

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Zawodnicy KSiSW na kwalifikacjach do Mistrzostw...

Zawodnicy KSiSW na kwalifikacjach do Mistrzostw...

22 wrz.
Mistrzowski Obóz Sportowy KyokuSHINkai  Karate EKO

Mistrzowski Obóz Sportowy KyokuSHINkai Karate EKO

14 wrz.
Zawodnicy KSiSW na zgrupowaniu kadry w Poznaniu

Zawodnicy KSiSW na zgrupowaniu kadry w Poznaniu

3 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama