czwartek 25 kwietnia 2024

Jarosława, Marka, Wiki

Udany występ lekkoatletów z powiatu na Mistrzostwach w Szczecinie. UKS Skoczek zdobywa aż 5 medali!

W rozgrywanych w dniach 11-12 września 2021r. w Szczecinie zawodach lekkoatletycznych rangi międzywojewódzkiej, znaczący sukces odnieśli zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego "Skoczek" Władysławów, którzy z zawodów wracają z aż 5 medalami. Dobry występ zaliczyli także zawodnicy UKS Sprinter ze Słodkowa.

W miniony weekend na starcie Mistrzostw Międzywojewódzkich w Lekkiej Atletyce U16 w Szczecinie powiat turecki reprezentowały kluby UKS "Skoczek" Władysławów oraz ich koledzy z UKS Sprinter Słodków. Ci pierwsi wywalczyli jeden złoty, dwa srebrne oraz dwa brązowe medale. Damian Kuśmierek wywalczył złoto w biegu na 110 m przez płotki z czasem 15,89 s. oraz srebro na dystansie 300 m przez płotki z czasem 42,53 s. uzyskując tym samym swój rekord życiowy. Mateusz Nijakowski popisał się wspaniałym biegiem na 1000 m przez przeszkody. Mateusz poprawił tym samym rekord życiowy o 4 sek. uzyskując czas 2.56,67s. co dało mu srebrny medal. Antoni Pławiński stanął na trzecim stopniu podium poprawiając rekord życiowy na 110 pł z czasem 17,22 s. Antoni Robakowski ukończył rzut dyskiem również na trzecim miejscu posyłając go na odległość 40,08 m. także uzyskując rekord życiowy.

Ponadto punktowane miejsce w biegu na 300 pł zajął Antoni Pławiński -45,87s poprawiając swój rekord życiowy. Również punktowane miejsce siódme przypadło Antoniemu Robakowskiemu w rzucie oszczepem - 38,10 m. Ogółem zawodnicy UKS Skoczek zdobyli 13 pkt do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.

Mniej szczęścia mieli zawodnicy z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Sprinter" Słodków, którzy mimo dobrych wyników nie zdobyli w Szczecinie medali. Najwięcej emocji i radości dostarczyła sztafeta 4x100m dziewcząt zajmując 7 miejsce z rekordem sezonu 56,40 i zdobywając jednocześnie 1 punkt w Ogólnopolskim Współzawodnictwie Sportowym. Sztafeta biegała w składzie: Wiktoria Kaczmarek, Wiktoria Każmierczak, Oliwia Skórka, Inga Ogrodowczyk. Rekordy życiowe w Szczecinie uzyskały także Inga Ogrodowczyk 100m, Amelia Czekała 100m oraz Julia Dębowska pchnięcie kulą. W rzucie oszczepem klub ze Słodkowa reprezentował Mateusz Walosz. Klub deklaruje dalszą pracę mimo braku odpowiednich warunków do treningów jak m.in. brak bieżni tartanowej. -Trudno nam rywalizować w konkurencjach biegowych nie mając kawałka bieżni tartanowej ale będziemy dalej walczyć dalej zarówno o bieżnie jak i o wyniki - informuje na swoim profilu FB UKS Sprinter.

Przed zawodnikami z obu klubów za dwa tygodnie finał tegorocznych imprez lekkoatletycznych czyli Mistrzostwa Polski w Karpaczu.

źródło/fot.: UKS Skoczek na FB, UKS Sprinter Słodków na FB