Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Mistrzowski Obóz Sportowy KyokuSHINkai Karate EKO

Mistrzowski Obóz Sportowy KyokuSHINkai  Karate EKO
 

Nowy sezon z nowymi instruktorami i trenerami karate kyokushin w Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku i wszystkich sekcjach w całym powiecie, a są to Waldemar Mila, Robert Łajdecki, Tomasz Stankiewicz, Janusz Stasiak, Bogdan Pastuszko, Ewelina Białek Krzyżanowska, Joanna Grzybek, Jacek Sobczak, Jacek Kordylewski, Julita Stanisławska, Dariusz Jasiakiewicz, Dariusz Szymczak. Asystentami szkoleniowców zostali Filip Konefał i Marcel Rosiak, a wszystko to było możliwe dzięki Międzynarodowemu szkoleniu w którym uczestniczyło blisko 200 zawodników, w tym utytułowani mistrzowie świata i Europy oraz członkowie kadry narodowe.

Zawodnicy i uczniowie karate zjechali do Kielc z całej Polski. Przez cztery dni pod okiem mistrzów trenowali , zdawali egzaminy na wyższe stopnie kyu - uczniowskie i dan - mistrzowskie. W piątek w hali sportowej przy ulicy Ściegiennego obóz został oficjalnie rozpoczęty. - Wydarzenie miało charakter sportowy, szkoleniowy, ale także promocyjny. Już za rok we wrześniu do Kielc zjadą najlepsi zawodnicy, którzy staną do walki podczas wagowych mistrzostw świata pod patronatem Światowej Organizacji Karate w Tokio. Kielcki klub wraz z Polską Federacją Karate Shinkyokushin organizuje tak obóz, jak i przyszłoroczne wydarzenie- Mistrzostwa Świata „ to lata przygotowań i starań, to niebywały wysiłek organizacyjny, będzie to wydarzenie o ogromnym znaczeniu - zapewnia shihan Remigiusz Karpinski”. Słowa te potwierdził przybyły również Prezes Polskiego Związku Karate shihan Maciej Sokołowski, który również przywitał wszystkich uczestników zmagań sportowo-szkoleniowych.

reklama

Podczas otwarcia obozu o wsparciu podczas przygotowań do mistrzostw zapewniał wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, który chwalił również ideę ćwiczenia karate. - Moje córki trenowały przez rok, także wiem, jak ciężki jest to sport. Grunt, by podążać tą drogą, już ona sama świadczy o wytrwałości i sile, a samo dotarcie do celu o twardości charakteru. Życzę Wam sukcesów, także na przyszłorocznych mistrzostwach - zwrócił się do uczestników. - Dla Kielc i Polski jest to wielka wartość, że odbywa się tutaj taki obóz i będą odbywać się mistrzostwa świata. Mam nadzieję, że miło spędzicie czas w naszym mieście - zaznaczył z kolei Marcin Chłodnicki, wiceprezydent Kielc. Łukasz Korus, który reprezentował wiceminister sportu poseł Annę Krupkę oraz marszałka województwa Andrzeja Bętkowskiego podkreślił, że wsparcie i współpraca przy organizacji nadal będą trwały. - Ten obóz to preludium do mistrzostw. Zrobimy wszystko, by odbyły się one na jak najwyższym poziomie - podkreślił.

I nie ma w tym ani grama przesady, gdyż w trwającym obozie sportowym w Kielcach brali udział utytułowani zawodnicy, między innymi Agata Winiarska, mistrzyni świata, Lukas Kubilius, wicemistrz świata wagowy i brązowy medalista mistrzostw świata open, mistrzowie Europy - Dobrosława Habraszka, Krzysztof Habraszka, Anna Bojda, Anna Bielska, Marta Lubos, Tomasz Najduch, Jakub Tęcza i pozostali członkowie kadry narodowej. Mistrzowie świata prowadzą treningi. - Jest wiele nowych pomysłowych ćwiczeń, treningi rozłożone są tak, że nie wyczerpujemy sił, a dużo się uczymy.

Na tym obozie nie zabrakło wielkopolskiej reprezentacji Okręgowego Związku , która składała się z 28 zawodników i trenerów ,a wśród nich 9 turkowskich karateków z Klubu Sportów i Sztuk Walk, który w tym roku obchodzi 40-lecie. KSiSW reprezentowali shihan Daiusz Jasiakiewicz 5 dan ( WKO Japan), Daniel Pakuła 3 dan, Waldemar Mila 2 dan, Marcel Rosiak 1 kyu, Julita Stanisławska 2 kyu, Ewelina Białek- Krzyżanowska 2 kyu, Jacek Sobczak 2 kyu, Jacek Kordylewski 2 kyu, Filip Konefał 2 kyu, Łukasz Tylki 3 kyu.

Akcentem było pozytywnie zdanie egzaminu na brązowe pasy przez Marcla, Julitę, Ewelinę, Jacków, i Filipa. Ponadto Marcel Rosiak, Julita Stanisławska i Filip Konefał zostali powołani do ścisłej reprezentacji Okręgowego Związku Karate na zbliżające się kwalifikację do Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów. Korzystając z okazji zapraszamy do sekcji sportowych przedszkolaków, dzieci + 7 lat, dzieci+ 12 lat, młodzież i dorosłych z podziałem na grupy + do sekcji Kickboxingu i Muat Thai oraz sekcji Yogi + 18 lat i nie tylko tel do klubu 693714490.

reklama

Podziękowania za wsparcie naszych Klubu i Sekcji dla Burmistrza Turku, Burmistrza Tuliszkowa, Zarządu Powiatu, Ministerstwa Sportu, Wójt Gminy Kawęczy, Wójt Gminy Turek, firmie Maks Pol, , Budros Pompy Ciepła , Bogdan Pastuszko EUCO – odszkodowania, Radnemu Miejskiemu Pawłowi Kwiatkowskiemu, PGKiM Turek, Getect SA Polska, PSB Mrówka Turek, OZK Poznań. Budros Pompy Ciepła Turek.

materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4

Podobne artykuły

Przed nimi japońska przygoda. Klub Sportów i...

Przed nimi japońska przygoda. Klub Sportów i Sztuk...

z dzisiaj
Zawodnicy Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku...

Zawodnicy Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku...

16 wrz.
Pierwsze zawody Pucharu Polski za nimi!...

Pierwsze zawody Pucharu Polski za nimi!...

6 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama