sobota 23 października 2021

Edwarda, Marleny, Seweryna

5°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Liceum w Turku najbardziej usportowione w Wielkopolsce

Liceum w Turku najbardziej usportowione w Wielkopolsce
 

W piątek, 17 września 2021 r. w Mikorzynie odbyło się podsumowanie roku sportowego w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkolnego Związku Sportowego w Wielkopolsce za rok szkolny 2020/2021 oraz Inauguracja Szkolnego Roku Sportowego 2021/2022. W podsumowaniu najlepszych szkół ponadpodstawowych z Województwa Wielkopolskiego pierwsze miejsce przypadło I Licum Ogólnokształcącemu z Turku.

W podsumowaniu udział wzięło po sześć szkół w każdej kategorii, a więc szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Liceum w Turku reprezentowali: uczniowie Karolina Zielińska 2D, Mikołaj Ryczyński 2E, Kornelia Janczak 3Dg, Kacper Kuśmirek 3Fg oraz kadra nauczycielska w osobach Arkadiusz Wappa nauczyciel wychowania fizycznego i Zbigniew Ryczyński wicedyrektor, nauczyciel wychowania fizycznego. Podczas uroczystego podsumowania wręczono puchary, dyplomy i czeki na zakup sprzętu sportowego najbardziej usportowionym szkołom w poszczególnych kategoriach.

reklama

I Liceum Ogólnokształcące w Turku uplasowało się na pierwszym miejscu i otrzymało tytuł "Najbardziej Usportowionej Szkoły w Wielkopolsce”. Nauczycielom, trenerom i uczniom składamy serdeczne gratulacje złożyła Danuta Szczepanik życząc dalszych sportowych sukcesów.

Zestawienie ,,Najbardziej usportowionych szkół w Wielkopolsce w roku szkolnym 2020/2021 w kategorii szkół ponadpodstawowych prezentuje się następująco:
1. I LO Turek 539,70 pkt.
2. ZS Nr 1 Ostrzeszów 262,90 pkt.
3. I LO w Szamotułach 169,60 pkt.
4. ZSP nr 1 w Jarocinie 137,20 pkt.
5. ZST w Grodzisku Wlkp. 130,90 pkt.
6. LO nr 1 w Kępnie 128,80 pkt.

źródło/fot. ILO Turek

Podobne artykuły

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w I Liceum...

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w I Liceum...

2 wrz.
Sportowa Polska - Sportowy Powiat Turecki

Sportowa Polska - Sportowy Powiat Turecki

27 lip.
Nowe środki na inwestycje sportowe w naszym...

Nowe środki na inwestycje sportowe w naszym regionie

23 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama