sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

XV Jubileuszowe Biegi "Malanowska Jesień" przeszły do historii

XV Jubileuszowe Biegi
 

Jak co roku, tradycyjnie w pierwszą sobotę jesieni Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie wspólnie z Centrum Kultury i Biblioteką Publiczną w Malanowie zorganizował kolejną edycję Biegów „Malanowska Jesień”. Tegoroczne zawody odbyły się w sobotę 25 września na trasie leśnej w miejscowości Celestyny. Zawodnicy do pokonania mieli odpowiednio w Biegu Głównym – 10 km, a w Marszu Nordic Walking – 5 km.

O godzinie 12:45 oficjalnego otwarcia zawodów dokonali dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Malanowie Łukasz Jasiak wraz z wójtem gminy Malanów Ireneuszem Augustyniakiem. Chwilę później rozpoczęła się rywalizacja.

reklama

Po nieco ponad pół godzinie na mecie pojawili się najlepsi zawodnicy w Marszu Nordic Walking. Jako pierwszy linię mety przekroczył Marcin Radomski, który zwyciężył także rok wcześniej. Na drugiej pozycji uplasował się Marcin Żurawik (powtórzył osiągnięcie z zeszłego roku). Podium wśród mężczyzn uzupełnił Rafał Jacek.

Wśród kobiet najlepsza w Marszu Nordic Walking okazała się Małgorzata Safandowska, która wyraźnie wyprzedziła swoje rywalki. Drugie miejsce z ponad pięciominutową stratą do zwyciężczyni zajęła Renata Zagłoba. Trzecia wśród kobiet na mecie pojawiła się Dorota Wiśniewska.

Tuż po najlepszych zawodnikach w Marszu Nordic Walking na mecie zameldowali się najlepsi biegacze w Biegu Głównym na 10 km. Wśród mężczyzn zwyciężył po raz kolejny Damian Dyduch z czasem 34 min. 38 sek. Tuż za nim linię mety przekroczył drugi w kat. mężczyzn Marcin Grzegorowski (34 min. 41 sek.). Trzecie miejsce w kat. mężczyzn zajął natomiast Yuriy Blahodir, który 10 km pokonał w czasie 35 min. 13 sek.

Około 10 minut po najszybszych mężczyznach na mecie pojawiły się najszybsze kobiety. W pięknym geście wspólnego tryumfu (trzymając się za ręce) jednocześnie linię mety przekroczyły Patrycja i Karolina Bieleckie. Czas obu zawodniczek był niemalże identyczny (43 min. 10 sek.), a o kolejności zdecydowały ułamki sekund. Zwyciężczynią została ostatecznie Patrycja, a drugie miejsce przypadło Karolinie. Jako trzecia linię mety wśród kobiet przekroczyła Olga Kazimirowa z czasem 43 min 43 sek.

reklama

Tuż po zakończeniu rywalizacji na trasie zwycięzcy w klasyfikacji generalnej oraz najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali z rąk Ireneusza Augustyniaka – wójta gminy Malanów puchary i dyplomy oraz nagrody finansowe i rzeczowe. Dla każdego uczestnika zawodów organizatorzy przygotowali także pamiątkowe medale, worki sportowe oraz zapewnili posiłek i wodę.

Z uwagi na fakt, że były to już XV Biegi „Malanowska Jesień” organizatorzy nagrodzili pamiątkowymi statuetkami 4 biegaczy, którzy startowali we wszystkich dotychczasowych edycjach, a byli to: Marian Świtoń z Bukownicy, Krzysztof Tomaszewski z Turku oraz Katarzyna Werner i Ireneusz Szustak z gminy Malanów. Pamiątkowe statuetki wręczono także Małgorzacie Przygońskiej i Czesławowi Wernerowi z podziękowaniem za rozwój biegów w gminie Malanów, pomoc w ich organizacji i propagowanie sportu.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla sponsorów tegorocznej edycji Biegów „Malanowska Jesień”, a byli nimi Rezler Construct Sp. z o.o. oraz Sun Garden Polska Sp. z o.o. sp.k.

Słowa uznania i podziękowania należą się także osobom i instytucjom, które udzieliły pomocy podczas organizacji imprezy oraz podczas samych zawodów. W szczególności dziękujemy Sołectwu Malanów, OSP Malanów, OSP Feliksów, MDP Malanów, Czesławowi, Robertowi i Piotrowi Werner

źródło/fot.: OSiR Malanów / ŁJ

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

Podobne artykuły

Gmina Turek. X edycja biegu Pamięci Żołnierzy...

Gmina Turek. X edycja biegu Pamięci Żołnierzy...

6 mrz.
Dobra. Leśny bieg Tropem Wilczym

Dobra. Leśny bieg Tropem Wilczym

6 mrz.
Aspirant sztabowy Andrzej Nowinowski na podium...

Aspirant sztabowy Andrzej Nowinowski na podium...

29-11-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama