sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Złota Lena Dzieciątkowska i zgrupowania MMA w Łasku

Złota Lena Dzieciątkowska i zgrupowania MMA w Łasku
 

W sobotę 25 września 2021 w Kobierzycach koło Wrocławia odbył się już X Międzynarodowy Turniej Kararte Shinkykushin. Zawody pod nazwą Kobierzyce CUP 2021 wzięło udział blisko 300 zawodników i zawodniczek. Oprócz reprezentacji Polski zjawili się reprezentacji Dani, Ukrainy oraz Czech.

Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć reprezentantki z klubu Striker - Leny Dzieciątkowskiej. Nasza zawodniczka startowała w konkurencji kumite (walki kontaktowe) w kategorii wiekowej 14-15 lat z limitem wagi do 45kg. Na drodze po złoto stanęły 2 rywalki. Był to pierwszy start Leny w tym sezonie, chęci do walki było przeogromne. Za turkowianką miesięczny obóz kondycyjny i wszyscy, łącznie z Leną pokładali wielkie nadzieje. W pierwszym pojedynku Lenka mocnym atakiem sprowadziła przeciwniczkę do głębokiej defensywy. Obawialiśmy się o poziom kondycyjny, ponieważ to pierwszy start po wakacyjnej przerwie, jednak bez powodu gdyż mocy na cała walkę w takim mocnym tempie było aż nadto. Lena po pierwszym regulaminowym czasie walki zwycięża na punkty. W drugiej walce Lena pokazała swój spryt, wyśmienitą technikę oraz coś czego nie da się wytrenować – tajming. Doskonale weszła w tempo uderzenia przeciwniczki i zaraz po rozpoczęciu walki zdobyła wazari (pół punktu) poprzez trafienie wysokim kopnięciem mawashi geri w głowę. Mimo szczerych chęci jej przeciwniczki, która zmuszona była do tego by odrabiać punkty, Lena utrzymała przewagę i wygrała finałowy pojedynek również w pierwszej rundzie. Wysiłek zawodniczki, jej ciężkiej pracy na treningach przyniósł skutek – pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowo-wagowej. Niebawem kolejne starty naszych Karateków z Mickiewicza. W zawodniczką przebywali trenerzy Ariel Więcławek oraz Milena Knychała.

reklama

Równolegle w Lasku odbywało się zgrupowanie MMA z zawodnikiem z najwyższej pólki – Mateuszem GAMEREM Gamrotem. W zgrupowaniu brały udział osoby z Turkowskiego Strikera, a były nimi mianowicie: Zuzanna Drewniak, Kuba Napierała, Michał Mielczarek oraz Szymon Kałużny. Dwie jednostki treningowe poświęcone były technice walki w stójce oraz parterze. W pierwszej zawodnicy skupili się na łączeniu uderzeń z kopnięciami, w drugiej poświecili dużo czasu na umiejętności stabilizacji walki, płynnym przejściom z jednych pozycji do drugich. Super metodycznie przeprowadzone treningi, możliwość zobaczenia i porozmawiania z zawodnikiem UFC przyniosło ze sobą wiele miłych chwil o których warto będzie wspominać, zwłaszcza dla młodych adeptów sportów walki dla których Gemer niewątpliwie jest idolem godnym naśladowania.

materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5

Podobne artykuły

Zawodnicy Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku...

Zawodnicy Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku...

16 wrz.
Pierwsze zawody Pucharu Polski za nimi!...

Pierwsze zawody Pucharu Polski za nimi!...

6 wrz.
Wspaniałe wakacje z judo. Klub Sportów i Sztuk...

Wspaniałe wakacje z judo. Klub Sportów i Sztuk Walk...

5 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama