niedziela 24 października 2021

Arety, Marty, Marcina

4°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Złota Lena Dzieciątkowska i zgrupowania MMA w Łasku

Złota Lena Dzieciątkowska i zgrupowania MMA w Łasku
 

W sobotę 25 września 2021 w Kobierzycach koło Wrocławia odbył się już X Międzynarodowy Turniej Kararte Shinkykushin. Zawody pod nazwą Kobierzyce CUP 2021 wzięło udział blisko 300 zawodników i zawodniczek. Oprócz reprezentacji Polski zjawili się reprezentacji Dani, Ukrainy oraz Czech.

Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć reprezentantki z klubu Striker - Leny Dzieciątkowskiej. Nasza zawodniczka startowała w konkurencji kumite (walki kontaktowe) w kategorii wiekowej 14-15 lat z limitem wagi do 45kg. Na drodze po złoto stanęły 2 rywalki. Był to pierwszy start Leny w tym sezonie, chęci do walki było przeogromne. Za turkowianką miesięczny obóz kondycyjny i wszyscy, łącznie z Leną pokładali wielkie nadzieje. W pierwszym pojedynku Lenka mocnym atakiem sprowadziła przeciwniczkę do głębokiej defensywy. Obawialiśmy się o poziom kondycyjny, ponieważ to pierwszy start po wakacyjnej przerwie, jednak bez powodu gdyż mocy na cała walkę w takim mocnym tempie było aż nadto. Lena po pierwszym regulaminowym czasie walki zwycięża na punkty. W drugiej walce Lena pokazała swój spryt, wyśmienitą technikę oraz coś czego nie da się wytrenować – tajming. Doskonale weszła w tempo uderzenia przeciwniczki i zaraz po rozpoczęciu walki zdobyła wazari (pół punktu) poprzez trafienie wysokim kopnięciem mawashi geri w głowę. Mimo szczerych chęci jej przeciwniczki, która zmuszona była do tego by odrabiać punkty, Lena utrzymała przewagę i wygrała finałowy pojedynek również w pierwszej rundzie. Wysiłek zawodniczki, jej ciężkiej pracy na treningach przyniósł skutek – pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowo-wagowej. Niebawem kolejne starty naszych Karateków z Mickiewicza. W zawodniczką przebywali trenerzy Ariel Więcławek oraz Milena Knychała.

reklama

Równolegle w Lasku odbywało się zgrupowanie MMA z zawodnikiem z najwyższej pólki – Mateuszem GAMEREM Gamrotem. W zgrupowaniu brały udział osoby z Turkowskiego Strikera, a były nimi mianowicie: Zuzanna Drewniak, Kuba Napierała, Michał Mielczarek oraz Szymon Kałużny. Dwie jednostki treningowe poświęcone były technice walki w stójce oraz parterze. W pierwszej zawodnicy skupili się na łączeniu uderzeń z kopnięciami, w drugiej poświecili dużo czasu na umiejętności stabilizacji walki, płynnym przejściom z jednych pozycji do drugich. Super metodycznie przeprowadzone treningi, możliwość zobaczenia i porozmawiania z zawodnikiem UFC przyniosło ze sobą wiele miłych chwil o których warto będzie wspominać, zwłaszcza dla młodych adeptów sportów walki dla których Gemer niewątpliwie jest idolem godnym naśladowania.

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Cztery medale na zawodach w Częstochowie. Udany...

Cztery medale na zawodach w Częstochowie. Udany...

z wczoraj
VII Międzynarodowy Turniej Shinkyokushinkai...

VII Międzynarodowy Turniej Shinkyokushinkai Karate z...

17 paźd.
Zawodnicy Strikera na Otwartym Pucharze Karate...

Zawodnicy Strikera na Otwartym Pucharze Karate...

16 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama