sobota 23 października 2021

Edwarda, Marleny, Seweryna

5°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Trzy medale UKS Skoczek w Żarkowie. Lekkoatleci z Władysławowa zdobywają dwa złote i jeden srebrny medal

Trzy medale UKS Skoczek w Żarkowie. Lekkoatleci z Władysławowa zdobywają dwa złote i jeden srebrny medal - fot. UKS Skoczek
fot. UKS Skoczek 

W miniony wtorek 5 października br. w Żarkowie odbyły się zawody w ramach Rankingu Powiatów Województwa Wielkopolskiego oraz Mistrzostwa Wielkopolski LZS w Biegach Przełajowych 2021. O bardzo dobrym występie w zawodach mogą mówić zawodnicy UKS Skoczek, którzy wywalczyli dwa złote i jeden srebrny medal w kategorii chłopców.

W corocznych zawodach na szczeblu wojewódzkim trzech zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Skoczek z Władysławowa godnie reprezentowało swoją gminę i cały powiat zdobywając aż trzy medale. Zwycięzcami w biegu w swoich kategoriach zostali Franciszek Grzymski 09 r. który uzyskał pierwsze miejsce i złoty medal na dystansie 1000 m. oraz Mateusz Nijakowski 07 r. także ze złotem na dystansie 1500 m. Obaj zawodnicy odnieśli zwycięstwo w efektowny sposób wzbudzając podziw wśród kibiców i znawców lekkiej atletyki.

reklama

Sukcesem może pochwalić się trzeci z re[prezentantów IUKS Skoczek Antoni Grzymski 10 r. który wywalczył srebrny medal na dystansie 800 m. Antek pomimo, że treningi rozpoczął niedawno, prowadził przez cały bieg, przegrywając złoto na ostatnich metrach. Trzeci z braci Grzymskich, Stanisław - pobiegł w biegu na 2000 m rocznik 2004/05, w ramach Mistrzostw Wielkopolski Zrzeszenia LZS, ostatecznie zajmując 11 miejsce. Zawody sfinansowane przez Gminę Władysławów i Filipa Nijakowskiego.

Podobne artykuły

Dobry występ UKS Sprinter na Festiwalu Sztafet...

Dobry występ UKS Sprinter na Festiwalu Sztafet w...

7 paźd.
Udany występ lekkoatletów z powiatu na...

Udany występ lekkoatletów z powiatu na Mistrzostwach...

14 wrz.
Ostatni sprawdzian UKS Sprinter przed...

Ostatni sprawdzian UKS Sprinter przed...

6 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama