poniedziałek 26 września 2022

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Sukces zawodników UKS Sprinter na zawodach w Kole. Trzy złota i dwa srebra w Biegu Warciańskim.

Sukces zawodników UKS Sprinter na zawodach w Kole. Trzy złota i dwa srebra w Biegu Warciańskim.
 

W mienioną niedzielę zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Sprinter uczestniczyli w jednym z najstarszych biegów ulicznych w Polsce. Start w 41 Międzynarodowym Biegu Warciańskim zawodnicy ze Słodkowa mogą zaliczyć do bardzo udanych czego dowodem są trzy złota i jedno srebro.

-Dziś wybraliśmy się do Koła na 41 Międzynarodowy Bieg Warciański - biegi dziecięce i młodzieżowe im. Ryszarda Sowińskiego, wracamy w dobrych nastrojach bo przywieźliśmy puchary, medale i doświadczenie. - informuje UKS Sprinter Słodków. Mimo niesprzyjającej aury trójka zawodników UKS Sprinter wywalczyła najwyższe miejsca na podium. Są to Hanna Budner rocznik 2014, Wojciech Budner rocznik 2010 oraz Zuzanna Każmierczak rocznik 2008. Równi dobry występ zwieńczonym srebrnym medalem może pochwalić się Amelia Wielgocka rocznik 2008 oraz Bartosz Rzempołuch rocznik 2008. W zawodach udział wzięli także najmłodsi zawodnicy klubu w osobach: Hanna Krawiec, Franciszek Wysocki, Jakub Wolski, Szymon Sacewicz oraz Nadia Sobczak -Uczniowie ci dzielnie walczyli na trasie biegu i zbierali cenne doświadczenie, które zaprocentuje w kolejnych startach - informuje w podsumowaniu UKS Sprinter.

reklama

Bieg Warciański odbywający się ulicami Koła organizowany jest od 1981 r. Tegoroczne zawody były już 41-edycją imprezy w której pobiegło ponad 500 sportowców. Pomysłodawcą biegu był założyciel Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Sokół” w Kole Ryszard Sowiński.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6

Podobne artykuły

Dofinansowanie na obóz i buty. Sprinter ze...

Dofinansowanie na obóz i buty. Sprinter ze Słodkowa...

6 wrz.
Lekkoatleci ze Słodkowa będą mieli swojego...

Lekkoatleci ze Słodkowa będą mieli swojego patrona....

18 maj.
Gmina Turek. X edycja biegu Pamięci Żołnierzy...

Gmina Turek. X edycja biegu Pamięci Żołnierzy...

6 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama