niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Aspirant sztabowy Andrzej Nowinowski na podium Wielkiego Szlema Komandosa.

Aspirant sztabowy Andrzej Nowinowski na podium Wielkiego Szlema Komandosa.
 

Nie ma bardziej szalonego i utytułowanego biegającego strażaka w Polsce niż Andrzej Nowinowski z Państwowej Straży Pożarnej w Turku. Turkowianin po raz kolejny udowadnia, że jest w krajowej czołówce zdobywając II miejsce w cyklu biegów ekstremalnych Wielkiego Szlema Komandosa.

Ukończyć takie biegi jak Setka Komandosa, Półmaraton Komandosa, Ćwierćmaraton Komandosa, Bieg Przełajowy o Nóż Komandosa czy też ostatni z tegorocznych ekstremalnych sprawdzianów XVIII Bieg Komandosa to nie lada wyczyn. Wie o tym każdy kto interesuje się tego typu biegami. Ukończyć wszystkie będące Wielkim Szlemem Komandosa i zajmując w kwalifikacji łącznej II miejsce to ogromny sukces i powód do dumy. Właśnie tego dokonał Andrzej Nowinowski, turkowianin, strażak PSP Turek oraz członek Klubu Biegacza Maraton.

reklama

W pierwszym z tegorocznych biegów czyli Setce Komandosa, który odbył się w czerwcu br. turkowianin zajął III miejsce. W kolejnych biegach służb mundurowych startuje i plasuje się na czołowych miejscach. Nasz strażak zamyka rywalizację w Wielkim Szlemie Komandosa we wspaniałym stylu. W zeszłą sobotę tj. 27 listopada 2021 r. w ramach ostatniego sprawdzianu czyli XVIII Biegu Komandosa w Lublińcu, w którym dodatkowym utrudnieniem były trudne zimowe warunki, Andrzej Nowinowski zajmuje medalowe III miejsce na podium w kategorii strażaków co w łącznej kwalifikacji w ramach całego Wielkiego Szlema Komandosa daje mu srebrny medal.

Na przestrzeni pół roku Andrzej Nowinowski biorąc udział we wspomnianym Wielkim Szlemie Komandosa pokonał łącznie 180 km z czego 90 km z plecakiem o minimalnej wadze 10 kg.

Wielki Szlem Komandosa składa się z 5 biegów czyli Setka Komandosa - 100 km (Lubliniec), Półmaraton Komandosa - 21.097 km (Warszawa), Ćwierćmaraton Komandosa - 10.5 km (Słupsk), Bieg Przełajowy o Nóż Komandosa - 10 km (Lubliniec) oraz Maraton Komandosa- 42.195 km (Lubliniec).

-Miałem wiele tych biegów ukończonych wcześniej ale po raz pierwszy wszystkie 5 biegów przebiegłem w jednym roku. Nie jest to łatwe ponieważ trzeba wiele trenować i uważać by nie złapać kontuzji. - podsumowuje swój wyczyn Nowinowski.

reklama

Kochający biegi ekstremalne turkowianin po raz kolejny udowodnił, że nie bez powodu stanowi czołówkę najlepszych biegaczy w kraju wśród przedstawicieli służb mundurowych. Jako pierwszy w kraju strażak zdobył miejsce na podium w tym prestiżowym cyklu biegów rozsławiając swoją jednostkę PSP oraz Klub Biegacza Maraton Turek.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7

Podobne artykuły

Błota było po dostatkiem! Mundurowi po raz...

Błota było po dostatkiem! Mundurowi po raz szósty...

31 lip.
Wideo: Myślisz że jesteś prawdziwym...

Wideo: Myślisz że jesteś prawdziwym twardzielem?...

25 lip.
Gmina Turek. X edycja biegu Pamięci Żołnierzy...

Gmina Turek. X edycja biegu Pamięci Żołnierzy...

6 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama