Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Aleksander Kowalczyk oraz Szymon Kałużny brązowymi medalistami Mistrzostw Europy w Kickboxingu

Aleksander Kowalczyk oraz Szymon Kałużny brązowymi medalistami Mistrzostw Europy w Kickboxingu
 

Od 5 do 14 listopada reprezentacja kadetów i juniorów Polskiego Związku Kickboxingu brała udział w Mistrzostwach Europy w Czarnogórskiej Budvie. W składzie tej reprezentacji znalazło się trzech zawodników Strikera Turek: Iwo Adamek, Aleksander Kowalczyk oraz Szymon Kałużny. Cała reprezentacja Polski w Czarnogórze zdobyła aż 71 medali co dało naszemu krajowi 4 miejsce w klasyfikacji generalnej. Do tych medali zawodnicy Strikera dorzucili 2 brązowe.

Najmłodszy z nich Iwo Adamek zaliczył debiut w tak dużej imprezie. Przegrał w eliminacjach na punkty po bardzo wyrównanym pojedynku. Jako pierwszy kadet starszy z klubu znalazł się w kadrze Polski (Olek, Szymon, Patryk i Hubert-zrobili to dopiero za juniora), uczestniczył w Mistrzostwach Europy i tanio skóry nie sprzedał co niewątpliwie jest jego wielkim osiągnięciem. Aleksander Kowalczyk startujący w kategorii do 86 kg oraz Szymon Kałużny w kategorii -71 kg. stanęli na trzecim stopniu podium. Szymonowi brakło kilka punktów w półfinale do zwycięstwa, ostatecznie nie jednogłośnie przegrywa z Białorusinem 2:1. W pierwszej walce Szymon kopnięciem na wątrobę znokautował Węgra. W drugiej pewnie na punkty 3:0 wygrał z Finem.

reklama

Był to dla trójki z klubu przy Mickiewicza najważniejszy turniej w sportowym życiu. Bezpośrednie przygotowania do startu w trwały aż 3 miesiące. Szymon jak i Aleksander to pierwsi historyczni medaliści Mistrzostw Europy z naszego powiatu, którzy wywalczyli miejsca na podium w dyscyplinie Olimpijskiej jaką jest Kickboxing.

Klub składa podziękowania za wsparcie dla Stowarzyszenia wszystkim osobom i firmom, które na co dzień pomagają wspinać się zawodnikom ku wymarzonym sportowym celom.

materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7
8

Podobne artykuły

Pierwsze zawody Pucharu Polski za nimi!...

Pierwsze zawody Pucharu Polski za nimi!...

6 wrz.
Morskie opowieści młodych karateków i judoków z...

Morskie opowieści młodych karateków i judoków z...

2 wrz.
Widowiskowy Finał Motoparalotniowych...

Widowiskowy Finał Motoparalotniowych Slalomowych...

7 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama