wtorek 27 września 2022

Damiana, Mirabeli, Wincentego

17°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Egzamin zawodników Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku

Egzamin zawodników Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku
 

W dniu 18 grudnia w turkowskiej hali widowiskowo- sportowej odbył się coroczny egzamin Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku w którym uczestniczyły dzieci i młodzież trenująca Shinkyokushinkai WKO Japan Karate. Egzamin został przeprowadzony w dwóch turach testowych zgodnie z wymaganiami Okręgowego Związku Karate w Poznaniu i PZK.

Egzamin poprowadził sensei Daniel Pakuła 3 dan, a komisję egzaminacyjną stanowili shihan Dariusz jasiakiewicz 5 dan, Waldemar Mila 2 dan, Sebastian Szewczyk 2 dan. W egzaminie brało udział czołówka zawodników w wieku od 3 do 70 lat. Po testach sprawnościowych i technicznych został przeprowadzono test walk kontaktowych z podziałem na wiek i stopnie. Najlepiej wypadł senpai Wojtek Gadomski V-ce Mistrz Świata z 2020 roku, który zdał na zielony pas 4.1 kyu ( zielony pas). Rewelacyjnie spisała się też sekcja przedszkolaków, która krok w krok dotrzymywała tępa swoim starszym kolegom. Walki tez nie były łatwe , gdyż zdający walczyli z karateka , którzy nie brali udziału w egzaminie i nie mieli za sobą wyczerpującego testu technicznego oraz sprawnościowego.

reklama

Walki odbywały się w ochraniaczach z podziałem na pasy i wiek zawodników, a było ich 20 po 1 minucie. Jak zawsze zdający seniorzy musieli pokazać dużo więcej, a wymagania wobec nich były wyższe ale wszyscy dali radę i pokazali swój hart ducha oraz determinację w walce ze swoimi słabościami. Nowy rok zapowiada się bardzo ciekawie , gdyż udajemy się na wagowe Mistrzostwa Świat oraz międzynarodowy obóz, gdzie będzie możliwość zdawania na wyższe pasy mistrzowskie. Jak co roku odbędzie się również letni i zimowy obóz klubowy na który już dziś zapraszamy członków Klubu Sportów i Sztuk Walk i nie tylko. Nabór uzupełniający zaczynamy od 2 stycznia 2022 roku.

materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17

Podobne artykuły

Zawodnicy Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku...

Zawodnicy Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku...

16 wrz.
Pierwsze zawody Pucharu Polski za nimi!...

Pierwsze zawody Pucharu Polski za nimi!...

6 wrz.
Wspaniałe wakacje z judo. Klub Sportów i Sztuk...

Wspaniałe wakacje z judo. Klub Sportów i Sztuk Walk...

5 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama