niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Gratulacje dla młodych sportowców z naszego powiatu

Gratulacje dla młodych sportowców z naszego powiatu - fot.: Starostwo Powiatowe w Turku
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku 

Julia, Aleksander i Szymon – troje młodych sportowców, mieszkańców powiatu tureckiego, zostało wyróżnionych i uhonorowanych w gabinecie Starosty Tureckiego w środę 29 grudnia. Listy gratulacyjne oraz upominki sportowe wręczyli im Dariusz Kałużny, Przewodniczący Rady Powiatu Tureckiego Piotr Szewczyński, Członek Zarządu Powiatu Tureckiego Bohdan Radecki oraz radny Andrzej Fryt.

UKS Judo Tuliszków doczekał się w swojej historii wielu zawodników, którzy swoją sportową karierę potwierdzają w najważniejszych imprezach, zdobywając liczne medale i plasując się na stopniach podium. Julia Kocimska swoją przygodę z Judo rozpoczęła w 2014 roku, pod okiem trenera Michała Gaja, odnosząc od samego początku znaczące sukcesy sportowe. Wielokrotnie zdobywała medale na Pucharze Polski Juniorów Młodszych i zostając Mistrzynią Wielkopolski. Julia jest członkiem Kadry Wojewódzkiej oraz Kadry Narodowej Juniorów Młodszych. Na spotkaniu towarzyszyła jej dumna mama – Dorota.

reklama

Szymon Kałużny i Aleksander Kowalczyk należą do Klubu Sportowego Striker Turek. To dzięki ich determinacji oraz regularnym treningom pod okiem Kamila Więcławka, zostali powołani do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Kickboxingu, rozgrywanych w Czarnogórskim mieście Budva. Na tej prestiżowej imprezie obaj wywalczyli brązowe krążki – Szymon Kałużny w kategorii wagowej do 71 kg, natomiast Aleksander Kowalczyk w kategorii wagowej do 86 kg.


 

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Uniejowska cieszy mieszkańców Turku. Powiatowa...

Uniejowska cieszy mieszkańców Turku. Powiatowa...

23 wrz.
Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana,...

Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana, Kasia...

22 wrz.
Już po remoncie. Delegacja samorządowców...

Już po remoncie. Delegacja samorządowców powiatowych...

21 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama