Szukasz książek do liceum, technikum, podstawówki? A może coś do poczytania dziecku?

czwartek 11 sierpnia 2022

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

25°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

W Dobrej grają w fińskie kręgle

W Dobrej grają w fińskie kręgle - fot.: Stowarzyszenie Aktywny Orlik
fot.: Stowarzyszenie Aktywny Orlik 

Czy słyszeliście kiedyś o czymś takim jak fińskie kręgle? W Dobrej nie dość że już słyszeli, to w czwartek, 6 grudnia zorganizowali turniej rodzinny w tej, coraz bardziej popularnej w Polsce, dyscyplinie.

Do udziału w turnieju przystąpiło ponad 60 osób, podzielonych na 32 zespoły. Każdy z zespołów zagrał minimum 3 razy. Po ponad dwugodzinnych rozgrywkach, udało się wyłonić zwycięzców. W meczu o trzecie miejsce pomiędzy Gracjanem Andrzejczakiem z mamą a Szymonem Pawlakiem z tatą, lepsi okazali się ci drudzy. W finale zagrali z sobą Szymon Tomczak z mamą oraz Norbert Majdecki z tatą. Po bardzo zaciętej grze, zwyciężyła drużyna Szymona.

reklama

Zwycięzcy otrzymali puchar oraz nagrody rzeczowe. Nagrody dla dzieci ufundowało Stowarzyszenie Aktywny Orlik. Natomiast nagrody dla rodziców Zakład Mięsny Smoliński. Wszyscy uczestnicy mogli posilić się również hot-dogami przygotowanymi przez Panią Katarzynę Górską.

Jak zapewnia Grzegorz Łakomicki ze Stowarzyszenia Aktywny Orlik, organizatora turnieju, były to pierwsze ale na pewno nie ostatnie zawody w kręgle fińskie. - Gra jest łatwa i przyjemna, a jednocześnie bardzo emocjonująca. Mogą grać ze sobą zawodnicy w różnym wieku, co sprzyja organizacji zwodów w formie rodzinnego turnieju. Był to chyba najlepiej zorganizowany przez nasze stowarzyszenie, turniej, który przyniósł uczestnikom wiele radości. Po zakończeniu wszyscy wychodzili bardzo zadowoleni i większość już pytała o termin kolejnych rozgrywek.

Kto chciałby jeszcze zagrać?

KWA

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

W Dobrej grają w fińskie kręgle

Podobne artykuły

Dożynkowy korowód rusza w połowie sierpnia

Dożynkowy korowód rusza w połowie sierpnia

z dzisiaj
Wręczono decyzje o świadczeniach ratowniczych....

Wręczono decyzje o świadczeniach ratowniczych....

z dzisiaj
Koncert z nutką humoru. Letnia Filharmonia...

Koncert z nutką humoru. Letnia Filharmonia Parkowa w...

z dzisiaj

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama