piątek 21 stycznia 2022

Agnieszki, Jarosława, Nory

0°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

W Dobrej grają w fińskie kręgle

W Dobrej grają w fińskie kręgle - fot.: Stowarzyszenie Aktywny Orlik
fot.: Stowarzyszenie Aktywny Orlik 

Czy słyszeliście kiedyś o czymś takim jak fińskie kręgle? W Dobrej nie dość że już słyszeli, to w czwartek, 6 grudnia zorganizowali turniej rodzinny w tej, coraz bardziej popularnej w Polsce, dyscyplinie.

Do udziału w turnieju przystąpiło ponad 60 osób, podzielonych na 32 zespoły. Każdy z zespołów zagrał minimum 3 razy. Po ponad dwugodzinnych rozgrywkach, udało się wyłonić zwycięzców. W meczu o trzecie miejsce pomiędzy Gracjanem Andrzejczakiem z mamą a Szymonem Pawlakiem z tatą, lepsi okazali się ci drudzy. W finale zagrali z sobą Szymon Tomczak z mamą oraz Norbert Majdecki z tatą. Po bardzo zaciętej grze, zwyciężyła drużyna Szymona.

reklama

Zwycięzcy otrzymali puchar oraz nagrody rzeczowe. Nagrody dla dzieci ufundowało Stowarzyszenie Aktywny Orlik. Natomiast nagrody dla rodziców Zakład Mięsny Smoliński. Wszyscy uczestnicy mogli posilić się również hot-dogami przygotowanymi przez Panią Katarzynę Górską.

Jak zapewnia Grzegorz Łakomicki ze Stowarzyszenia Aktywny Orlik, organizatora turnieju, były to pierwsze ale na pewno nie ostatnie zawody w kręgle fińskie. - Gra jest łatwa i przyjemna, a jednocześnie bardzo emocjonująca. Mogą grać ze sobą zawodnicy w różnym wieku, co sprzyja organizacji zwodów w formie rodzinnego turnieju. Był to chyba najlepiej zorganizowany przez nasze stowarzyszenie, turniej, który przyniósł uczestnikom wiele radości. Po zakończeniu wszyscy wychodzili bardzo zadowoleni i większość już pytała o termin kolejnych rozgrywek.

Kto chciałby jeszcze zagrać?

KWA

W Dobrej grają w fińskie kręgle

Podobne artykuły

Styczniowy atak zimy. Szklanka na drogach, auta...

Styczniowy atak zimy. Szklanka na drogach, auta po...

z dzisiaj
Dla Babci i Dziadka występy w Przedszkolu Misia...

Dla Babci i Dziadka występy w Przedszkolu Misia Uszatka

z dzisiaj
Czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy...

Czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rozrusza Turek?

z dzisiaj

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama